Curtain Window Interior Decoration Living Room

Lak na vlasy záclony vyrovná a udrží déle krásné

Ať už se jedná o zimní, letní, či jen generální úklid, zajisté k němu patří i mytí oken a to se neodmyslitelně pojí s praním záclon, jejich škrobením a také žehlením. Tento proces ale může být zdlouhavý a poměrně náročný. Jak tedy zajistit, aby záclony vydržely čisté co nejdéle? A věděli jste, že se jednoduchým způsobem můžete vyhnout žehlení? Ano, právě tohle a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Jak se spolehlivě vyhnout žehlení záclon

Žehlení není oblíbená činnost většiny z nás. No a žehlení záclon už vůbec ne. Jejich velká plocha v kombinaci s malým žehlicím prknem nám tuto činnost totiž vůbec, ale vůbec neulehčuje. Naštěstí je způsob, jak se jí vyhnout. Stačí záclony vyprat na velmi nízkou teplotu, ideálně na třicet stupňů tak, aby se nepomačkaly. Zvolit můžete i speciální program, který tkaninu nezmuchlá. Poté nechte záclony vyvěsit, zmizí tak i zbytky nerovností. A teď přijde na řadu tajemná ingredience a tou je lak na vlasy. Ano, četli jste správně. Právě lak totiž látku zatíží a ještě trochu vyrovná. Navíc pak záclony ztuhnou a nebudou se tak krabatit.

Mohlo by vás zajímat:  Zazimování bazénu krok za krokem
Zdroj obrázku: Freepik

Lak na vlasy pomůže i k delší svěžesti

Menší mačkavost není jedinou výhodou, kterou lak na vlasy na záclonách má. Jeho vůně je také udrží déle svěží, a co víc, celistvá vrstva laku bude představovat ochrannou bariéru vůči vnějším vlivům, jako jsou prach či změna barvy.

I tak je ale třeba si pamatovat, že vyprání pouze na třicet stupňů nezničí škodlivé organismy, které v záclonách jsou, a je tak třeba je jednou za čas vyprat i důkladněji. Stejně tak byste měli vybírat lak, který je nebarvený, aby vám záclony nezabarvil, a tím pádem neponičil, a také by v něm neměly být žádné dráždivé složky. Opatrní buďte, pokud se u vás doma vyskytují děti či psi. Kosmetiku není dobré konzumovat.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a34491/new-uses-hairspray/
Přidat na Seznam.cz