Lustr je třešinkou každého interiéru. Dokáže dodat kouzlo i opticky zvětšit prostor

Lustr je třešinkou každého interiéru. Dokáže dodat kouzlo i opticky zvětšit prostor

Vybrat správné světlo například do obývacího pokoje se nejeví jako velký problém, je ale potřeba myslet na několik věcí, abyste byli spokojení ze všech úhlů pohledu. Lustr by neměl být jen doplňkem, ale také plnit svou funkci – kvalitně osvítit prostor – zároveň je dobré, když se ho podaří sladit se zbytkem vybavení.

Jak vybrat ten nejlepší lustr?

Na trhu dnes najdete nespočet lustrů, některé vynikají tím, jak vypadají, jiné zase mohou mít více možnosti svícení. Někdy je opravdu velmi těžké vybrat ten nejlepší. Zároveň víte, že nechcete utratit spoustu peněz. Jak si tedy v tom velkém množství vybrat? Sledujte několik faktorů, které vám výběr dost usnadní. Musíte koukat především na velikost pokoje, do kterého budete lustr dávat.

Mohlo by vás zajímat:  Jaro rozzáří i náš balkón všemi barvami. Tyhle květiny jsou do truhlíků nejkrásnější

Malý lustr neosvětlí celou velkou místnost, a pokud do malé zvolíte velký, opticky ji zmenšíte. Stínidla, která jsou transparentní, vytvoří vzdušný prostor, naopak lustry, které budou světlo vrhat na strop, místnost zase zvednou. Místnost bude vypadat menší, když světlo bude směřovat dolů. Jestli máte stropy vysoké, můžete mít lustry zavěšené na šňůrách.

Zdroj obrázku: Freepik

Lustr by se měl líbit také na pohled

Lidé většinou volí křišťálové lustry, které jsou vhodné do bytů a domů, které mají dřevěný nábytek s bílými doplňky. Dřevěné lustry nejsou tolik v oblibě, ale hodí se například do rustikálně řešeného interiéru. Vybírejte ale kvalitní, nejlépe exotické dřevo, které bude správně ošetřené.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí dílna vytvoří prostor pro realizaci projektů i vlastní koníčky

Svítidla z kovu si lidé kupují především do svého podnikání, protože se hodí do průmyslových továren. Jsou odolná a nadčasová. Mezi levné možnosti pak patří plastové lustry, které ale nevydrží tolik jako například kovové. Jsou ale vhodné do většiny místností. Papírové lustry patří také mezi levné varianty, ale nejsou tolik odolné, snadno se zmačkají a také se nemohou čistit.

Zdroj: https://www.lightingcompany.co.uk/blog/the-definitive-guide-to-chandeliers-choosing-buying-and-caring-for-your-chandelier/
Přidat na Seznam.cz