Hrbitov1

Rostliny na hřbitově jsou hezkou vzpomínkou na blízké, zvolte ty nejvhodnější druhy

Pěstování rostlin na hřbitově je obtížné a náročné, zejména pokud hroby blízkých navštěvujete zřídka. Proto se vyplatí vybrat takové rostliny, které jsou schopny odolat dočasnému vysušení a především podzimním mrazům. Květiny vybírejte dle polohy, do které je plánujete umístit. Kam a co zasadit?

Slunná místa

V létě a na podzim vypadají na slunných místech nejlépe muškáty, měsíčky, karafiáty, smil řapíkatý či sporýš. Šrucha velkokvětá potěší svými barevnými květy, a miniaturní růže naopak vypadají jemně a elegantně. Tyto rostliny jsou také vhodné pro pěstování v květináčích, ale pak je třeba je pamatovat na pravidelnější zalévání.

Mohlo by vás zajímat:  Přilákání berušek do zahrady pomůže vyřešit problém se mšicemi
Zdroj obrázku: Freepik

Na náhrobku a v jeho blízkosti také krásně vypadají trvalky, jako je řebříček, netřesk, rozchodník a čistec vlnatý, které nemají vysoké nároky na půdu a jsou odolné vůči vysychání. Na podzim vypadají obzvláště působivě malé keře, které se zbarvují žlutě a červeně, například nízké odrůdy dřišťálu. Z plazivých keřů se k jiným rostlinám nejvíce hodí skalník a jalovec plazivý. Na podzim jsou nejoblíbenější chryzantémy, astry a vřesy.

Stinná místa

Na stinných místech se vůbec nemusíte vzdát pěstování květin. Sezónní rostliny, jako je begonie velkokvětá, stále kvetoucí begonie, netýkavka či lobelka, budou na stinném místě krásně růst. Z malých keřů je nejlepší zvolit mikrobiotu, dřišťál, pachysandru japonskou nebo trpasličí odrůdy vánočního stromu. Stinná a vlhká místa milují také kapradiny, zimostráz vždyzelený, tis červený, kopytník či pitulník žlutý. Z řezaných květin nevadí stinná místa astře, karafiátům, liliím, gerberám či jiřinám.

Mohlo by vás zajímat:  Při pěstování levandule je klíčový výběr místa, potřebuje také kvalitní půdu a hnojivo
Zdroj obrázku: Freepik

Stálezelené rostliny

Na hřbitově jsou nenahraditelné stálezelené rostliny, které oživí náhrobky, symbolizují nesmrtelnost duše zesnulého, stejně jako naši vzpomínku na něj. Ideální je zimostráz, břečťan, barvínek, bergenie či tis obecný.

Zdroj: https://bobscaping.com/cemetery-flowers/
Přidat na Seznam.cz