Cleaning Service 3194504 1920

Nejvyšší čas pustit se do jarního úklidu. Vše zvládnete v klidu s jediným účinným prostředkem

Už celý rok jsme zavření doma a letos už nastal čas na velký jarní úklid. Sylwia Majcherová, novinářka a propagátorka stylu nulového odpadu, prozradila, jak vyrábět čisticí prostředky z produktů, které máme doma. Už nebudete muset do obchodu, když dostanete chuť uklízet!

Směsi z octa a jedlé sody už každý zná

Využít můžete i méně konvenční řešení. Majcherová vyzývá k nákupu boraxu – je to nenápadný bílý čisticí prášek, který bude skvělým základem pro výrobu pracího prášku nebo mycích tablet do myčky. Má dezinfekční vlastnosti a můžete do něj nalít pár kapek esenciálního oleje, kterým dosáhnete aromatických účinků. V jakém poměru byste měli ingredience namíchat a jak je použít?

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistý sprchový závěs je teprve ozdobou koupelny. Obnovit jeho krásu jde snadno
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud jste o boraxu nikdy neslyšeli, asi nebudete první. Využívá se hlavně na výrobu domácího slizu, ale v domácnosti má ještě další využití. Pomůže například s praním bílého prádla, kterého zbaví šedých a žlutých skvrn. Použijte ho před každým praním a po několika týdnech uvidíte rozdíl. Pokud máte v domě mravence, borax proti nim úspěšně bojuje. Stačí ho smíchat s vodou a cukrem, namočit ve směsi kapesník a ten položit na místo, kudy mravenci chodí. 

Zbavíte se myší a pomůže také v kuchyni 

Nemá smysl kupovat drahé prostředky na mytí nádobí, když si je jednoduše můžete vyrobit. Borax funguje nejen na nádobí, ale také na barevné prádlo. Oblečení bude svěží a čisté. Jestliže máte doma problémy s hlodavci, umístěte borax na místa, kde se pohybují. Myši nesnášejí jeho vůni a brzy se odstěhují.

Mohlo by vás zajímat:  Tajemství čisté kuchyně tkví v pravidelném úklidu, ale i s usazenými nečistotami si poradíte
Zdroj obrázku: Pixabay

Zmínili jsme výrobu slizu. Je to skvělý pomocník při výrobě tolik oblíbené hračky malých dětí. Takový sliz neškodí zdraví a můžete si ho vyrobit barevně podle sebe. Borax můžete nasypat také do vody, kterou zalijte ovocné stromy na zahradě. Často se používá na čištění zvířecích pelechů, stačí nastříkat a bude čistý a bez zápachu. Pokud chcete dezinfikovat spotřebiče, použijte borax. Vyčistí také dřez, který získá lesk. 

Zdroj: https://www.merrymaids.com/cleaning-tips/seasonal-cleaning/spring-cleaning-checklist/
Přidat na Seznam.cz