Dezinfekční ubrousky si snadno vyrobíte sami doma a vždy je budete mít po ruce

S pandemií koronaviru v domácnostech vzrostla i spotřeba dezinfekčních ubrousků. Ubrousky si čistíme ruce při příchodu domů a mnozí si ubrousky oblíbili i při cestování hromadnou dopravou. Správné čištění rukou je pro zabránění šíření nemoci důležité, dezinfekční ubrousky ale lezou do peněz.

Přitom si je lze vyrobit doma. Stačí k tomu základní suroviny jako ocet, čisticí prostředek a to nejdůležitější – alkohol. Kupte buď čistý alkohol v drogerii nebo specializovaném obchodě, případně můžete využít i klasickou vodku nebo slivovici. Dále si připravte kuchyňské utěrky, které slouží jako alternativa ke klasickým ubrouskům.

K vytvoření vám stačí běžné kuchyňské suroviny

První varianta spočívá ve smíchání vody a alkoholu. V 500 ml vody smíchejte 100 ml alkoholu a to celé zakápněte přibližně 5 kapkami mycího prostředku na nádobí. Vše pečlivě promíchejte a nechte odstát.

Zdroj obrázku: Pixabay

Při tvorbě druhé varianty využijete zmiňovaný ocet společně s vonnými oleji. V 1 sklenici vody rozmíchejte 1 sklenici octa. Tím máte vytvořenou základní dezinfekci se silně aromatickým zápachem. Ten srazíte použitím několika kapek silného éterického oleje dle vaší volby.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje jsou ozdobou východních parapetů. Řez po odkvětu je stimuluje k novému kvetení

Ubrousky vytvoříte za pár minut

Ať už zvolíte jednu, nebo druhou variantu, nyní přichází fáze vytvoření samotných dezinfekčních ubrousků. Kuchyňské utěrky přeřízněte na polovinu a vložte do nádoby – ideálně do takové, kterou využijete přímo na skladování ubrousků. Dobře se na to hodí nádoby na smoothie nebo vodu. Stačit by vám měla ale i klasická plastová lahev.

Zdroj obrázku: Freepik

Ubrousky v tekutině několikrát promíchejte, aby došlo k jejich dostatečnému nasáknutí. Dále vyndejte ze středu ubrousků lepenkovou roli. Díky tomu ubrousky snadno vyndáte přímo z nádoby. Navlhčené ubrousky skladujte ve vzduchotěsné nádobě, aby nedošlo k jejich vyschnutí.

Zdroj: https://www.favfamilyrecipes.com/homemade-baby-wipes-recipe/
Přidat na Seznam.cz