Towel 1774910 1280

Dezinfekční ubrousky si snadno vyrobíte sami doma a vždy je budete mít po ruce

S pandemií koronaviru v domácnostech vzrostla i spotřeba dezinfekčních ubrousků. Ubrousky si čistíme ruce při příchodu domů a mnozí si ubrousky oblíbili i při cestování hromadnou dopravou. Správné čištění rukou je pro zabránění šíření nemoci důležité, dezinfekční ubrousky ale lezou do peněz.

Přitom si je lze vyrobit doma. Stačí k tomu základní suroviny jako ocet, čisticí prostředek a to nejdůležitější – alkohol. Kupte buď čistý alkohol v drogerii nebo specializovaném obchodě, případně můžete využít i klasickou vodku nebo slivovici. Dále si připravte kuchyňské utěrky, které slouží jako alternativa ke klasickým ubrouskům.

Mohlo by vás zajímat:  Před krysami ochrání domov především důkladná prevence

K vytvoření vám stačí běžné kuchyňské suroviny

První varianta spočívá ve smíchání vody a alkoholu. V 500 ml vody smíchejte 100 ml alkoholu a to celé zakápněte přibližně 5 kapkami mycího prostředku na nádobí. Vše pečlivě promíchejte a nechte odstát.

Zdroj obrázku: Pixabay

Při tvorbě druhé varianty využijete zmiňovaný ocet společně s vonnými oleji. V 1 sklenici vody rozmíchejte 1 sklenici octa. Tím máte vytvořenou základní dezinfekci se silně aromatickým zápachem. Ten srazíte použitím několika kapek silného éterického oleje dle vaší volby.

Ubrousky vytvoříte za pár minut

Ať už zvolíte jednu, nebo druhou variantu, nyní přichází fáze vytvoření samotných dezinfekčních ubrousků. Kuchyňské utěrky přeřízněte na polovinu a vložte do nádoby – ideálně do takové, kterou využijete přímo na skladování ubrousků. Dobře se na to hodí nádoby na smoothie nebo vodu. Stačit by vám měla ale i klasická plastová lahev.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější chyby, které lidé při grilování dělají
Zdroj obrázku: Freepik

Ubrousky v tekutině několikrát promíchejte, aby došlo k jejich dostatečnému nasáknutí. Dále vyndejte ze středu ubrousků lepenkovou roli. Díky tomu ubrousky snadno vyndáte přímo z nádoby. Navlhčené ubrousky skladujte ve vzduchotěsné nádobě, aby nedošlo k jejich vyschnutí.

Zdroj: https://www.favfamilyrecipes.com/homemade-baby-wipes-recipe/
Přidat na Seznam.cz