Balkon Kvetiny1

Nechte rozkvést svůj balkon. Méně tradiční květiny budou chloubou každého domova

Kromě muškátů můžete na balkoně pěstovat spoustu dalších květin, které vám budou dělat radost a nejsou náročné na pěstování. Proto se podívejte do našeho seznamu rostlin, které jsou snadno dostupné a mezi pěstiteli také oblíbené.

Ostruhatka potěší barevnými květy, lantana má kvítky velmi drobné

Velmi oblíbená je Diascia neboli ostruhatka. Je to květina, která má lososové, korálové nebo fialkové květy. Ty vypadají na zeleném pozadí listů velmi krásně a můžete je pěstovat společně s ostatními rostlinami na balkoně. Vyžadují ochranu proti dešti a větru. Lantana kvete od května do podzimu. Její květy jsou nejdříve žluté, ale přecházejí v oranžovou a červenou.

Mohlo by vás zajímat:  Voda ze zeleniny dodá tújím vše, co potřebují. Budou znovu husté a sytě zelené
Zdroj obrázku: Freepik

Má ráda mírně kyselou půdu a potřebuje jednou týdně přihnojit. Jsou odrůdy, které se mohou pěstovat v květináčích, další zase v závěsných koších, ale potřebují slunné místo. Hajnička je květina, která se hodí do skalek, ale můžete ji pěstovat také v květináčích. Má ráda slunce nebo polostín a kvete po celý květen. Potěší vás svými drobnými bílými květy s fialkovými tečkami.

Jestli nemáte místo na balkoně, pořiďte si rostliny do závěsných košů

Některé květiny nemusíte mít nutně v květináčích na podlaze, ale svůj prostor dostanou například v závěsných koších nebo balkonových stěnách. Měly by se jako každá rostlina pravidelné zalévat a jednou za čas přihnojovat, aby měly k růstu potřebné živiny. Torénie je květina, kterou je nutné chránit před větrem a která potřebuje hodně světla. Její květy mají růžovou, tmavě fialovou nebo bílou barvu, záleží na odrůdě.

Mohlo by vás zajímat:  Léčivý strom s nádhernými květy bude slušet i vaší zahradě. Účinky magnolie jistě oceníte
Zdroj obrázku: Freepik

Ať se rozhodnete pro jakoukoliv květinu, nezapomeňte, že je nutné se o ně starat. Pokud tedy máte v plánu odjet na dovolenou, je dobré si zajistit člověka, který vám bude květiny pravidelně zalévat, případně hnojit. Jinak byste se po návratu mohli divit, protože pokud je velké horko, květiny nepřežijí.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/g30472278/balcony-plants/
Přidat na Seznam.cz