Balcony Plants 1159382 1280

Nachystejte balkon na teplou sezonu a vytvořte si svůj malý koutek klidu

Jakmile se oteplí, krásné počasí nás všechny táhne ven. Ať už na balkon, terasu nebo zahradu. Každý toužíme po tom, abychom si po náročném dni odpočinuli a oddechli. Také si jistě každý z nás chce sednout na balkon nebo na jiné místo, které je uklizené a vyšperkované k dokonalosti. Nejlépe však krásnými květinami. Rádi bychom vám usnadnili přípravy balkonu na teplou sezonu.

Začněte úklidem

Nejdříve začněte tím, že odstraníte z balkonu veškeré nepotřebné věci a uklidíte. Pokud máte na balkoně nějaké nádobky či květináče, které nepotřebujete, dejte je pryč. Také odstraňte staré šňůry na prádlo a tak dále. Ukliďte veškerý prach a zameťte podlahu. Nezapomínejte na parapet a okno. Pokud nemáte na balkoně lino, jistě vám jde balkon hůř umýt. Na pomoc si vezměte ocet, jar na nádobí a horkou vodu. Umyjte balkon mopem. Pokud máte na podlaze usazeniny nebo silné skvrny, namočte balkon větší vrstvou vody a nechte chvíli působit. Poté na usazeniny nasypte kyselinu citronovou a vydrhněte pomocí houbičky na nádobí nebo kartáčku. Nakonec celý balkon opět umyjte octem a saponátem.

Mohlo by vás zajímat:  Jak a kam uskladnit zahradní nářadí přes zimu?
Zdroj obrázku: Pixabay

Rostliny

Jakmile váš balkon důkladně vyčistíte, můžete začít zdobit květinami. Rostliny v kombinaci se stylovým a jednoduchým nábytkem dodají balkonu krásný a harmonický dojem. Jaké rostliny zvolit pro balkon? Krásně budou vypadat jehličnany v krásných dřevěných truhlících. Také jsou překrásné tradiční muškáty, surfinie, ale i různé druhy palem. Je jistě mnoho rostlin na výběr, které jsou překrásné a doplní design balkonu. Pokud nechcete květiny, můžete na balkoně pěstovat i bylinky nebo zeleninu.

Nábytek a doplňky

Balkon má sloužit především jako místo, kde si odpočinete a zrelaxujete mysl. K dispozici byste tedy měli mít pohodlné židle a stůl, kde si můžete vychutnat kávu nebo čaj. Skvělým řešením je také bedna či nějaká truhla, na kterou se posadíte a dovnitř umístíte potřeby pro balkon, například konvičku, hnojiva, lopatky a tak dále. Nezapomeňte na takovou lavičku umístit nějaké polštáře, aby byl celek stylový a moderní.

Zdroj: https://www.architectureartdesigns.com/how-to-perfectly-arrange-your-balcony-for-spring/
Přidat na Seznam.cz