Rostliny interiér zútulní, zároveň se postarají o čistý vzduch zbavený nebezpečných toxinů

Zelené rostliny jsou nejen krásnou dekorací v domě, ale pomohou také vyčistit vzduch od různých alergenů a prachu. Náš byt nebo dům tak bude zdravější, budeme se lépe cítit, lépe dýchat a poznáme to také na své náladě, která se bude zlepšovat právě s tím, jak bude vzduch zdravější.

Vyzkoušet můžete několik druhů rostlin, stane se z nich krásná dekorace

Mezi takové rostliny, které budou pěkně vypadat a zároveň budou čistit vzduch, patří břečťan obecný. Je to dlouhověká rostlina, která může růst také ve stínu, má ráda chládek a můžete ji nechat růst kolem podpěr. Mnoho lidí si břečťan dává do závěsných košů, protože vypadá nádherně. Je nutné ho každý rok prořezávat, aby se zachoval jeho tvar.

Zdroj obrázku: Freepik

Nehodí se ale do dětských pokojů, protože je jedovatý, a pokud se jeho jed dostane na kůži, nebo se dokonce olízne list, může v nejhorším případě způsobit i smrt. Krásné jsou také lilie. Jejich velké květy budou dominantou místnosti, ale potřebují vysokou vlhkost vzduchu. Nesnesou vysoké teploty, přímé slunce ani průvan. Každý rok byste je měli přesadit a dopřát jim kvalitní substrát. Čistí vzduch, ale také absorbují plísně i škodlivé záření, které vyzařují elektronická zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Hliníková fólie vrátí lesk matným příborům

Tchýnin jazyk je rostlina, která je velmi odolná a nenáročná

Tchýnin jazyk je odolná květina, snese sucho i silné sluneční světlo. Nemá ale ráda nadměrné zalévání, proto jí vodu dopřejte, až bude mít suchou půdu. Můžete si ji dát do ložnice na okno, protože během noci vstřebá oxid uhličitý, a naopak do vzduchu pouští kyslík. Je skvělá na čištění bytů od toxických látek.

Zdroj obrázku: Pixabay

Domů si můžete pořídit také palmy, i když to není běžná rostlina v domácnostech. Dorůstá do výšky až dvou metrů, má ráda jasno, ale ne přímé slunce. Umístěte ji do místnosti, kde se během roku vůbec nemění teplota. Potřebuje vysokou vlhkost vzduchu, dejte ji do květináče s oblázky a vodou, ale pozor, do kontaktu s vodou nesmí přijít kořeny rostliny. Hodí se hlavně do velkých místností.

Zdroj: https://www.hgtv.com/design/remodel/interior-remodel/10-best-plants-for-cleaning-indoor-air-pictures
Přidat na Seznam.cz