Roličku od toaletního papíru využijí zahradníci i lidé, kteří milují pořádek

Roličku od toaletního papíru využijí zahradníci i lidé, kteří milují pořádek

Na první pohled se role z toaletního papíru jeví jako velmi zbytečný předmět, který často hned skončí v koši. Je však pravda, že jej lze použít několika způsoby. Je to ekologické a ekonomické řešení, které má využití pro různé způsoby.

Místo pro sazenice

První možností je použít roli toaletního papíru jako nádobu na sazenice. Toto je rozhodující v prvních fázích vývoje rostlin. Upřednostňují pak těsnost, protože jim to usnadňuje zakořenění. Vyberte jeden konec role a na čtyřech místech pravidelně od sebe nařízněte. Zabalte konce dovnitř, abyste vytvořili spodek. Naplňte zeminou a zasaďte své oblíbené rostliny nebo bylinky. Nakonec semena jemně zalévejte. Když rostlina povyroste, přeneste ji do většího květináče.

Mohlo by vás zajímat:  Oživte krásu svého svátečního nádobí i příborů. Jednoduše a šetrně ke každému materiálu

Prodlužovací kabely nebo nabíječky se snadno zamotají do sebe. Pokud ve vaší domácnosti není místo pro kabely, vyplatí se použít papírovou roli. Chcete-li problém vyřešit, vložte stočené dráty do roliček od papíru. Najděte pro ně místo v jedné ze zásuvek a je to. Chcete-li hezčí variantu, ozdobte válečky podle vlastního nápadu. K tomuto účelu použijte papír, barevný papír nebo zářící fixy.

Zdroj obrázku: Freepik

Organizátor

Další možností je vytvořit praktického organizátora. Pomůže to udržet pořádek v zásuvkách. Tímto způsobem můžete ukládat spodní prádlo, ponožky, kravaty, a dokonce i šátky. Aby vypadaly esteticky, zabalte je do kousků roliček. Připněte jej na obě strany kancelářskou sponou tak, aby se z role neodsunula. Je to také způsob uložení pastelek nebo pera. Musíte jen spodek zajistit jako u sazenic.

Mohlo by vás zajímat:  Bez ředkvičky by jarní jídelníček nebyl úplný. Vynikající je nejen na šťavnatou svačinku

Zlomili jste nástavec na vysavač nebo jej prostě nemáte? Tento problém můžete vyřešit pomocí papírové role. Vše, co musíte udělat, je nasunout ho na potrubí a správně upevnit. Papírová trubice je velmi flexibilní. Dostane se do všech koutů vašeho domova, díky tomu se zbavíte prachu a roztočů. Abyste ji udrželi lépe, zajistěte ji lepicí páskou. Role toaletního papíru bude také skvělá jako hračka pro domácí zvířata.

Zdroj: https://myoceans.co.uk/blog/what-to-do-with-empty-toilet-rolls/
Přidat na Seznam.cz