Zbavte se nepříjemného zápachu z bot přes noc. Tyto metody skutečně fungují

Tento domácí osvěžovač zatočí se zápachem z bot i oblečení. Trapným situacím bude konec

Trápí vás nepříjemný zápach z bot, šatníku nebo kabelky? Domácí osvěžovač snadno vyřeší všechny problémy s nepříjemným pachem. Nemusíte přitom utrácet spoustu peněz za chemické osvěžovače, které nejsou dobré pro vaše zdraví. V pohodlí domova si můžete vyrobit něco mnohem účinnějšího, levnějšího a zcela přírodního. Podívejte se na jednoduchý návod na domácí osvěžovač z pár surovin. Jak to udělat?

Potřebné přísady

Velkou výhodou tohoto produktu je fakt, že je zcela přírodní, levný a potřebujete jen pár surovin. Připravte si černý granulovaný čaj, dva látkové sáčky nebo pár tenkých ponožek, sušené okvětní lístky, gumičky a parfémový olej. Tyto složky dohromady vytvoří příjemnou a jedinečnou vůni, která velmi efektivně odstraňuje zápach nejen z obuvi, ale také z kabelky nebo oděvů.

Mohlo by vás zajímat:  Mince v mrazáku prozradí, zda v domácnosti během naší nepřítomnosti vypadl proud

Jak na to?

Příprava je velmi jednoduchá a zabere vám jen pár minut. Vše, co musíte udělat, je postupovat podle pár jednoduchých kroků. V první řadě si připravte sáčky nebo silonové ponožky. Následně do nich vložte granulovaný čaj, přidejte pár kapek vonného oleje podle vlastního výběru a sušené okvětní lístky vaší oblíbené rostliny, která přidá příjemnou vůni. Sáčky nebo ponožky svažte gumičkami.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravené sáčky můžete vložit do bot na celou noc, ale také je můžete zavěsit do šatníku nebo si je dát do kabelky, kde budou příjemně vonět vždy, když ji otevřete. Nemyslete si, že jste jediní, kdo má s touto nepříjemností problém. Zápach trápí mnoho lidí po celém světě a je problematický nejen pro vás, ale také všechny lidi kolem.

Mohlo by vás zajímat:  Zatuchlé oblečení má snadné řešení. Poradíte si i bez toto, že byste ho museli vyhodit

Nejrůznější důvody zápachu

Tento problém je někdy velmi otravný a důvodů může být mnoho. Nadměrné pocení nohou, nošení ponožek vyrobených z vzduchotěsného materiálu, obuv vyrobená převážně z plastu, zapomínání na osvěžující vložky do bot nebo nesprávná hygiena nohou. Všem faktorům můžete předcházet, ale osvěžovač vám hodně pomůže. Stejný problém můžete mít i v šatníku nebo v kabelce. V tomto případě je důležité detekovat zdroj zápachu a odstranit ho.

Zdroj: https://www.medicinenet.com/how_do_you_get_a_bad_smell_out_of_shoes/article.htm
Přidat na Seznam.cz