Při čištění sprchového koutu fungují skvěle domácí prostředky. Pomůže ocet, jedlá soda a citron

Při čištění sprchového koutu fungují skvěle domácí prostředky. Pomůže ocet, jedlá soda a citron

Pro mnoho lidí je čistění sprchového koutu noční můra. Existuje způsob, jak účinně a rychle sprchový kout vyčistit. Usazený vodní kámen ve sprchovém koutu nevypadá pěkně a především je odolný vůči všem druhům čisticích prostředků. Proto přichází na pomoc přírodní produkty, které fungují. Sprchový kout je třeba pravidelně čistit, jinak může být odstranění vodního kamene skutečným problémem. Vodní kámen je problém zejména v domácnostech, kde je tvrdá voda. Než budete utrácet peníze za chemické přípravky, vyzkoušejte tato přírodní řešení. Jako odvápňovací prostředky můžete použít výrobky, které jsou levné a hlavně nepostradatelné pro úklid v domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Proti zápachu ve dřezu pomůže důkladné pročištění odpadu

Ocet slouží jako pomocník v domácnosti

Nepostradatelným a vynikajícím čisticím a dezinfekčním prostředkem je ocet. Spousta lidí ho používá na čištění oken nebo k odstranění vodního kamene z koupelnových baterií. Stejně dobře funguje i při čištění sprchového koutu. Ocet zřeďte s vodou v poměru 1 : 1. Směs nalijte do rozprašovače a nastříkejte na místa, kde se usazuje vodní kámen. Směs nechte působit zhruba 15 minut. Po uplynutí této doby sprchový kout umyjte houbičkou a opláchněte vodou. Abyste neutralizovali zápach octa, použijte vonnou svíčku nebo osvěžovač vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Koberec a čalounění skvěle vyčistí domácí prostředek, který zároveň provoní celý byt
Zdroj obrázku: Freepik

Čisticí pasta z jedlé sody

Jestliže nejste příznivci octa, můžete sáhnout po domácí pastě na bázi jedlé sody. Pasta je velmi účinná a nezanechává žádný nepříjemný zápach. V misce smíchejte tři lžíce jedlé sody s trochou vody a vytvořte hustou pastu. Poté přípravek naneste na místa, která jsou pokrytá vodním kamenem, a nechte pastu působit asi 2 hodiny. Po uplynutí dvou hodin sprchový kout vyčistěte houbičkou a omyjte vodou.

Citronová šťáva osvěží koupelnu

Chcete-li se zbavit vodního kamene a ještě k tomu osvěžit koupelnu příjemnou vůní, použijte k čištění citronovou šťávu. Vymačkejte šťávu z několika citronů a nalijte ji do rozprašovače. Pak postříkejte vše, co je potřeba vyčistit. Citronovou šťávu nechte několik minut působit, opláchněte vodou a utřete hadříkem.

Zdroj: https://wellnessmama.com/natural-home/natural-bathroom-cleaning/
Přidat na Seznam.cz