Orchideje potřebují ideální teplotu a správnou dávku hnojiva

Díky švédskému patentu orchideje znovu rozkvetou. Několik dní ve vodě květiny probudí

Orchideje jsou exotické rostliny, které jsou zdobeny bohatými květenstvími a živými barvami. Množství odrůd dostupných v zahradních prodejnách umožňuje každému vybrat si správnou květinu pro sebe. Jejich kultivace není extrémně náročná, ale některé chyby v péči způsobují, že orchideje začnou ztrácet svůj nádherný vzhled. Švédští zahradníci testovali metodu, která dokáže udržet orchideje v perfektním stavu.

Použijte tento patent a orchideje se vám odvděčí množstvím květů

Stává se, že i přes řádnou péči přestanou orchideje dočasně uvolňovat květy. V takové situaci bychom se neměli vzdávat, natož se hroutit. Jednoduchý trik, který testovali švédští zahradníci, je vhodný také pro domácí použití. Tento patent účinně stimuluje rostliny, aby obnovily kvetení. Abychom se dostali k samotnému triku, potřebujeme obyčejnou vázu, kterou pak napůl naplníme vodou. Orchidej vyjmeme ze stávajícího květináče a štětcem jemně a pečlivě očistíme kořenový systém. Připravenou rostlinu vložíme do vázy a postavíme na slunné místo.

Zdroj obrázku: Freepik

Na co se nesmí zapomenout

Při použití této metody je důležité pamatovat na pravidelnou výměnu vody. Nesmíme dopustit, aby se voda zakalila. To by způsobilo více škody než užitku. Tímto způsobem udržujeme orchidej několik dní. Po této době by měla orchidej znovu kvést a potěšit nás krásnými květy.

Mohlo by vás zajímat:  Zaseknutý zámek opravíte i bez zámečníka. Pomoc je snazší, než se zdá

Doplňte také rostlině vitamíny a minerály

Pokud chceme, aby naše orchideje oživily interiér barevnými květy co nejdéle, zkusme do jejich péče zahrnout speciální hnojiva a kondicionéry. Existuje mnoho receptů na výrobu domácích hnojiv. Jedním z nejúčinnějších je hnojivo na bázi banánových slupek.

Banánové hnojivo

Zbytky banánu nejčastěji hodíme do koše. To je však velké plýtvání, protože obsahují mnoho minerálů nezbytných pro správný růst rostlin. Mezi nimi stojí za zmínku síra, vápník, draslík a fosfor. Proto je vhodné použít tuto surovinu pro výrobu hnojiva. Jak na to? Banánovou slupku důkladně a opatrně rozdrťte, pak vložte do čisté nádoby s víkem a nalijte na ni vodu. Nechte misku cca 2 týdny a nezapomeňte každý den míchat její obsah. Po daném čase je hnojivo připraveno. Před prvním použitím musí být zředěno vodou v poměru 1 : 1. Můžeme jej použít k zavlažování nebo jako součást postřiku, který vám umožní vypořádat se s mšicemi.

Zdroj: https://www.justaddiceorchids.com/orchid-care-blog/how-to-encourage-orchid-reblooming
Přidat na Seznam.cz