Úklid celého domova ulehčí jednorázové čisticí ubrousky, které si snadno sami vyrobíte

Úklid celého domova ulehčí jednorázové čisticí ubrousky, které si snadno sami vyrobíte

Ne každý rád uklízí a není na tom nic divného. Uklízení je samozřejmě spojené se špínou, prachem a únavou. Proč tedy uklízíme? Protože prakticky každý z nás se ve svém bytě chce cítit příjemně a pohodlně – a ve špíně to není možné. Klíčem ke snadnému úklidu je najít dobrý způsob, jak to dělat rychle a efektivně. V tomto mohou mimo jiné pomoci jednorázové čisticí ubrousky. Nemusíte je jen kupovat, snadno si je vyrobíte i doma. Představujeme recept na domácí čisticí ubrousky, které vám rychle pomohou uklidit a udrží váš domov čistý a svěží.

Mohlo by vás zajímat:  Udělejte si z úklidu zábavu a budete se na něj těšit

Jak postupovat?

Připravte si tyto nezbytnosti:

  • papírové utěrky,
  • velkou sklenici,
  • jednu sklenici destilované vody,
  • tři lžíce kastilského mýdla,
  • dvě lžíce octa,
  • čtyři kapky citronového esenciálního oleje.

Nachystejte si vhodnou nádobu

Čisticí ubrousky lze připravit doma velmi jednoduchým způsobem a hlavně bez agresivních chemických látek, které nejsou dobré pro vaše zdraví. Na začátku potřebujete kvalitní papírové utěrky, které se při lehkém zatažení neroztrhnou.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravte si čisticí roztok

Dalším krokem je najít velkou sklenici nebo nádobu s víkem, do které vložíte utěrky. Před vložením do nádoby se ujistěte, že se víko nádoby dá dobře utěsnit. Následně si připravte směs, ve které budete utěrky namáčet. Smíchejte všechny zbývající ingredience. Nejlepší je to udělat v malém hrnci, aby se jeho obsah dal snadno přemístit do nádoby s utěrkami. Utěrky hotovou směsí zalijte a nechte dobře nasáknout. Zavřete pevným víkem a čisticí ubrousky jsou připraveny k použití.

Mohlo by vás zajímat:  Zažloutlá vana bude díky domácím metodám znovu zářivě čistá. Působí lépe než agresivní chemie

Jsou ideální pro utírání kuchyňského stolu a skleněných polic. Můžete s nimi vyčistit i zrcadlo nebo dřevěné či kovové povrchy. Po použití ubrousek vyhoďte. V dobře utěsněné nádobě vydrží ubrousky i několik týdnů. Následně si můžete vyrobit další várku. Záleží, jak často budete ubrousky potřebovat.

Zdroj: https://www.applegreencottage.com/diy-cloth-napkins/
Přidat na Seznam.cz