Rekonstrukci bytu lze zvládnout v klidu. Stačí držet se několika zásad

Rekonstrukci bytu lze zvládnout v klidu. Stačí držet se několika zásad

Rekonstrukce je prokletím každého bytu nebo domu. Je zapotřebí nejen vyklidit všechny prostory, ale také byt zabezpečit, aby se v něm nestalo něco špatného. K renovaci bohužel patří spousta nepořádku, prachu a také zápach, který vychází z lepidel nebo barev. Navíc po dobu rekonstrukce budete muset bydlet jinde, abyste řemeslníkům nepřekáželi.

Chraňte podlahy před poškrábáním

Na co je dobré před samotnou rekonstrukcí myslet? Zabezpečit musíte hlavně podlahy, aby se nepoškrábaly přesouváním nábytku nebo neutrpěly tím, že budou zabarvené. Usnadněte si také úklid po dokončení renovace. Cenné předměty byste měli uklidit jako první. Čím více toho odnesete, tím lépe uděláte. Elektronická zařízení, jako jsou monitory, televize nebo počítače ochráníte jedině tím, že je dáte z dosahu prachu.

Mohlo by vás zajímat:  Myčka nádobí nám každý den šetří čas, na oplátku vyžaduje tu nejlepší péči

Odstěhujte také předměty, které se budou špatně čistit, jako jsou knihy nebo koberce. Zbytek věcí pak ukliďte do skříní. Při renovaci budete používat především fólie, kartony nebo pásky. Malířské fólie položte na podlahy, zajistěte lepenkami a páskami. Jestli nemůžete koberec odstranit z bytu, smotejte ho a zabalte do fólie, aby se k němu nedostal prach.

Zdroj obrázku: Freepik

Zjednodušte si závěrečný úklid

Po rekonstrukci budete potřebovat spoustu času na úklid nejen rekonstruované místností, ale také celého bytu, pokud jste ho nezajistili. Budete sice v novém, ale čeká vás ještě spousta práce. Pořiďte si kvalitní vysavač, hadříky, kbelík nebo mopy a pusťte se do práce. Čisticí prostředky budou vaším pomocníkem. Pokud máte v bytě suť, musíte ji odnést pomocí lopatky. Poté vysajte a utřete všude prach a další nečistoty.

Mohlo by vás zajímat:  Každý je denně používá, ale málokdo zná rizika. Některé věci v domácnosti jsou líhní bakterií

Začněte od stropu a pokračujte parapety, radiátory a nábytkem, který musíte otřít také zevnitř. Nakonec vytřete podlahy. Zaprášené předměty, které jste neodnesli, umyjte pod tekoucí vodou, jedině tak je zbavíte prachu. Poté je vysušte a vraťte zpátky na původní místo. Až budete mít hotovo, můžete začít zvelebovat svůj nový domov.

Zdroj: https://prohousekeepers.com/blog/the-best-post-construction-cleaning-guide/
Přidat na Seznam.cz