Plíseň je nepřítel zdí i našeho zdraví. S trochou trpělivosti po ní nezůstane ani památky

Stěny vašeho domova mohou být pokryty vrstvou, která připomíná černobílý mech nebo pavučiny. Plíseň je velkým problémem v mnoha domovech, zejména v místnostech s velkou vlhkostí. Buďte na její výskyt velmi opatrní, protože zničí nejen vaše zdi, ale také zdraví. Nejčastějším důvodem je vysoká vlhkost, špatná izolace nebo nedostatečné větrání. Chcete-li chránit svůj domov a rodinu, odstraňte tuto škodlivou houbu. Není to jednoduché, ale řekneme vám, jak na to.

Co potřebujete k odstranění houby

Počítejte s tím, že to nepůjde přes noc. Odstranění plísně bude nějakou dobu trvat a nebude to příjemné, ale udělat to musíte. Buďte trpěliví a pořiďte si všechny potřebné nástroje. Nezapomínejte ani na bezpečnost a noste gumové rukavice, respirátor a ochranné brýle. Kromě toho budete potřebovat mnoho dalších pomůcek.

Zdroj obrázku: Freepik

Než budete moci vůbec začít, musíte si pořídit škrabku na zeď, čisticí kartáč, tekutý fungicid, velký a silný kartáč (pro aplikaci fungicidu), houbu a čisticí prostředek, suchý hadřík (na vyhození) a barvu na stěny a štětec na malování. Jak vidíte, potřebujete poměrně hodně věcí. Proces zaručeně nebude příjemný, ale když vydržíte dostatečně dlouho, dospějete k úspěchu.

Mohlo by vás zajímat:  O zářivě čistá zrcadla se postarají obyčejné prostředky, do kterých byste to ani neřekli

Jak na to?

Existuje několik způsobů, jak plíseň odstranit. Zde je postup, který funguje ve třech nejběžnějších případech. Pokud je skvrna malá a mělká, stačí ji seškrábnout štětcem, důkladně očistit stěnu a poté nanést fungicid. Po zaschnutí stěnu dvakrát natřete barvou. Druhým případem je, když se houba již dostala do zdi. Seškrábněte barvu, případně i omítku, povrch důkladně očistěte a naneste fungicid. Po zaschnutí zeď opět omítněte a natřete.

Zdroj obrázku: Freepik

Posledním a velmi častým případem je plíseň v rohu pokoje nebo na jiném nepřístupném místě. Seškrábněte ji spolu s barvou a popřípadě i s omítkou, naneste fungicid na povrch a po zaschnutí jej důkladně očistěte. Zeď znovu omítněte a několikrát natřete. Pokud to nebude fungovat na první pokus, musíte proces opakovat.

Zdroj: https://www.homedepot.com/c/ah/how-to-get-rid-of-mold/9ba683603be9fa5395fab907c52351c
Přidat na Seznam.cz