Plisen1

Plíseň je nepřítel zdí i našeho zdraví. S trochou trpělivosti po ní nezůstane ani památky

Stěny vašeho domova mohou být pokryty vrstvou, která připomíná černobílý mech nebo pavučiny. Plíseň je velkým problémem v mnoha domovech, zejména v místnostech s velkou vlhkostí. Buďte na její výskyt velmi opatrní, protože zničí nejen vaše zdi, ale také zdraví. Nejčastějším důvodem je vysoká vlhkost, špatná izolace nebo nedostatečné větrání. Chcete-li chránit svůj domov a rodinu, odstraňte tuto škodlivou houbu. Není to jednoduché, ale řekneme vám, jak na to.

Co potřebujete k odstranění houby

Počítejte s tím, že to nepůjde přes noc. Odstranění plísně bude nějakou dobu trvat a nebude to příjemné, ale udělat to musíte. Buďte trpěliví a pořiďte si všechny potřebné nástroje. Nezapomínejte ani na bezpečnost a noste gumové rukavice, respirátor a ochranné brýle. Kromě toho budete potřebovat mnoho dalších pomůcek.

Mohlo by vás zajímat:  Zvětšit kuchyň lze snadno pár změnami. Vsaďte na správné barvy a šikovný nábytek
Zdroj obrázku: Freepik

Než budete moci vůbec začít, musíte si pořídit škrabku na zeď, čisticí kartáč, tekutý fungicid, velký a silný kartáč (pro aplikaci fungicidu), houbu a čisticí prostředek, suchý hadřík (na vyhození) a barvu na stěny a štětec na malování. Jak vidíte, potřebujete poměrně hodně věcí. Proces zaručeně nebude příjemný, ale když vydržíte dostatečně dlouho, dospějete k úspěchu.

Jak na to?

Existuje několik způsobů, jak plíseň odstranit. Zde je postup, který funguje ve třech nejběžnějších případech. Pokud je skvrna malá a mělká, stačí ji seškrábnout štětcem, důkladně očistit stěnu a poté nanést fungicid. Po zaschnutí stěnu dvakrát natřete barvou. Druhým případem je, když se houba již dostala do zdi. Seškrábněte barvu, případně i omítku, povrch důkladně očistěte a naneste fungicid. Po zaschnutí zeď opět omítněte a natřete.

Mohlo by vás zajímat:  Výskyt ovocných mušek lze snížit účinnou prevencí a jednoduchou pastí
Zdroj obrázku: Freepik

Posledním a velmi častým případem je plíseň v rohu pokoje nebo na jiném nepřístupném místě. Seškrábněte ji spolu s barvou a popřípadě i s omítkou, naneste fungicid na povrch a po zaschnutí jej důkladně očistěte. Zeď znovu omítněte a několikrát natřete. Pokud to nebude fungovat na první pokus, musíte proces opakovat.

Zdroj: https://www.homedepot.com/c/ah/how-to-get-rid-of-mold/9ba683603be9fa5395fab907c52351c
Přidat na Seznam.cz