O krásný trávník je důležité pečovat. Domácí hnojiva jsou tou nejlepší volbou

O krásný trávník je důležité pečovat. Domácí hnojiva jsou tou nejlepší volbou

Zima se nám zatím drží, ale brzy se začne oteplovat. Přijde jaro a s ním aktivní období na zahradě. Myslet byste měli i na svůj trávník. Trávníkové hnojivo je důležité a mnoho lidí na něj přitom zcela zapomíná. Pokud ale chcete skutečně krásný a zdravý trávník, měli byste o něj správně pečovat. Co použít pro zlepšení jeho stavu? Hnojiva jsou samozřejmostí. Ukážeme vám, že nemusíte používat produkty z obchodu.

Spolehněte se na pivo nebo popel

Pravděpodobně by vás nikdy nenapadlo, že můžete použít pivo na zvelebení svého trávníku. V případě, že vám z nějakého důvodu zbyde přebytečné pivo, můžete ho využít jako hnojivo na zahradě. Smíchejte pivo s vodou v poměru 1 : 1 a zalijte s ním trávník. Poskytnete tím svému trávníku velké množství vitamínů a minerálů, díky kterým bude vypadat krásně a zdravě.

Popel je poměrně známým hnojivem pro trávník. Musí se jednat o dřevěný popel a měli byste ho používat v malém množství, protože obsahuje hodně vápníku, což může být při přehnaném použití pro trávník škodlivé. Jinak se toho ale nemusíte obávat. Jakmile budete mít k dispozici vychladlý popel, můžete s ním jednoduše posypat trávu kolem domu a dodat jí živiny, které potřebuje.

Mohlo by vás zajímat:  Zima pomalu končí a zahrady se začínají probouzet. Tyhle kroky by měl udělat každý zahradník
Zdroj obrázku: Freepik

Kompost je nejlepší volbou pro každé hnojení

Dnes má mnoho lidí na zahradě kompostér. Díky tomu si mohou na jaře trochu odebrat a hnojit nejen záhony, ale také svůj trávník, který si to také zaslouží. Kompost je ideální pro jarní obohacení trávníku. Stačí, když jej rozložíte po celém trávníku, abyste dodali výživu trávě i půdě. Nevýhodou této metody je, že kompost by měl být alespoň rok starý, aby měl nejlepší efekt. Naopak výhodou je, že to nemůžete s tímto hnojivem přehnat, takže se toho nemusíte obávat.

Kdy se pustit do hnojení? S hnojením byste měli začít na jaře. Konec března nebo začátek dubna bude nejlepším obdobím, protože v této době již nebývají mrazy. Před hnojením nezapomeňte trávník pořádně připravit, odstranit plevel, mech a důkladně ho posekat a shrabat. Trávník bude mít šanci vše absorbovat a během léta budete mít nejkrásnější trávník v okolí.

Zdroj: https://www.jfdlandscapes.com/blog/2019/2/16/dos-and-donts-of-applying-spring-lawn-fertilizer
Přidat na Seznam.cz