Jar 791183 1280

Recyklace může být zábava. Staré plechovky se promění v praktické i dekorativní kousky

Máte rádi recyklování věcí nebo jednoduše něco rádi vyrábíte? A vybíráte si pro takové kreativní činnosti staré a již nepotřebné věci? To je ovšem dobře, protože tak zužitkujete starý materiál a šetříte životní prostředí. K takovému vyrábění dokonale poslouží nejen staré oblečení, PET lahev nebo textil, ale také plechovky. Ty nabízí nespočet možností, jak je využít. S kapkou kreativní duše a tvořivosti vykouzlíte perfektní dekorace.

Organizér na příbory

K výrobě dekorací, ale i užitečných věcí můžete využít plechovky od fazolí. Vyzkoušejte například organizér na příbory. A pomocí starých vidliček nebo klidně i lžiček vyrobte ucho, které můžete ohnout ve svěráku či pomocí kleští. Snažte se barvu situovat do barev v interiéru, abyste jej krásně sladili.

Mohlo by vás zajímat:  Černý bez lze sklízet od jara do léta. Oblíbený sirup je hotový během dvou dnů

Stojánky na víno

Z plechovek lze vykouzlit překrásný a osobitý stojánek na víno. K olepení použijte tapety, tkaninu, ale i barvu ve spreji. Záleží na vás, jakou barevnou kombinaci zvolíte. Plechovky ošetřete podle vlastního uvážení a skládejte je na sebe do tvaru pyramidy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Bubínky pro děti

Dokonce i krásné bubínky můžete dětem vyrobit. Vezměte nejlépe tři plechovky a olepte je nebo nastříkejte barvou. Poté na otvor natáhněte ustřižený balonek a kolem kraje nalepte elektrikářskou pásku. Pomocí stejné pásky můžete kolem dna udělat nějaké motivy, aby byl celek krásný. Paličky můžete vyrobit ze špejlí a korků od vína.

Mohlo by vás zajímat:  Zkušený zloděj vykrade byt za pět minut. Nepodceňte základní prevenci

Obal na bylinky

Pokud milujete bylinky, které pěstujete doma, zkuste si na ně vyrobit vkusné květináčky. Nemusíte do nich sázet pouze bylinky, ale můžete je využít například pro malé kaktusy či skalničky.

Svícny

Pokud chcete starou plechovku využít jako svícen, máte mnoho možností. Buď ji uprostřed nařežete na tenké proužky a poté mírně zmáčknete, aby se vytvořily otvory, nebo ji napustíte vodou, dáte ji zmrazit a poté v ní ještě s ledem propícháte různé dírky. Díky tomuto způsobu plechovka neztratí svůj tvar.

Zdroj: https://itsblossom.com/blog/2018/06/25/13-brilliant-ways-reusing-empty-soda-cans/
Přidat na Seznam.cz