Rajčata do lednice nepatří. Chytré skladování ovoce a zeleniny je udrží dlouho čerstvé

Třešně, maliny, jahody, salát nebo chřest – pokud je sezona pro naše oblíbené ovoce a zeleninu, začnete přemýšlet nad tím, jak ji dobře uskladnit, abyste se z ní mohli radovat ještě několik týdnů po sklizni. Je těžké odolat nakupování, pokud procházíte kolem voňavých stánků. 

Můžete si udělat zásoby do ledničky, ale ani tam ovoce nevydrží dlouho

Některé druhy mohou uvadnout, vytvoří se na nich plíseň, takže musíte polovinu nakoupených potravin hodit do koše. Jak se tomu vyhnout? Správné skladování ovoce a zeleniny vám může ušetřit spoustu peněz a navíc je budete mít kdykoliv připravené ke konzumaci.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ovoce i zeleninu dávejte do ledničky do zásuvky, která se nachází ve spodní části. Při nákupu nové ledničky věnujte pozornost tomu, jak bude zásuvka velká nebo jaké má funkce. Měkké ovoce a zeleninu, jako je salát, ředkvička nebo pažitka, skladujte v chladničce ve spodních zásuvkách, ale před uložením je neumývejte. Udělejte to až těsně před konzumací. V ledničce pod ně můžete položit papírový ručník, který absorbuje vlhkost.

Mohlo by vás zajímat:  Plastové krabičky uchovají jídlo, ale také nasají jeho pach, pouhé umytí nestačí

Některé ledničky nabízejí super chlazení, takže se nemusíte bát velkých nákupů

Spousta lidí nakupuje jednou za týden a menší nákupy obstará v místní samoobsluze nebo menším obchodě. Díky funkci super chlazení, která je v ledničkách k dispozici, se nemusíte bát, že by nebyla schopná ochladit velké množství potravin. Je to užitečné hlavně v létě.

Zdroj obrázku: Pixabay

Při nákupu zeleniny a ovoce sledujte, jestli nejsou kousky plesnivé. Pokud si doma všimnete, že máte některý kus ovoce poškozený, je lepší ho hned sníst a nedávat ho do ledničky. Plastové boxy ztěžují odvod vlhkosti, proto je lepší koupit ovoce v dřevěných koších nebo ihned po návratu domů je vložit do keramických misek. Ze zeleniny odstraňte fólii, která může začít produkovat karcinogenní dusitany. 

V chladničce uchovávejte jen ovoce a zeleninu, která tam patří. Do ledničky by se neměla dávat například rajčata, stejně jako banány, které dávejte na kuchyňskou linku. Rajčata lednička zbavuje jejich typické chuti. Dýni a kořenovou zeleninu nechte na tmavém a suchém místě.

Přidat na Seznam.cz