macro-4041571_1920

Ovocných mušek se zbavíte, když je nalákáte na to, co milují

Ovocných mušek není snadné se zbavit. Stačí si domů koupit ovoce, nechat ho na lince delší dobu, než je nutné, a uvidíte, že se kolem kousku bude rojit takových mušek, že se jich budete jen těžko zbavovat. Existují domácí metody, díky kterým mušky z bytu zmizí. 

Než metody vyzkoušíte, vyhoďte potraviny, na které mušky jdou nejvíce

Většinou se sem řadí ovoce a zelenina, zejména taková, která je nakrájená na plátky, mušky jedí také otevřené sklenice džemu. Šťávy nebo jiné nápoje ve sklenicích nalijte do jiných nádob a důkladně umyjte. Musíte se ve své kuchyni nejdříve zbavit všech stop po potravinách, protože právě na ně kladou mušky svá vajíčka.

Zdroj obrázku: Pixabay

Do misky vložte nakrájené ovoce, ale postačí jen slupky, a důkladně je přikryjte potravinářskou fólií. Ujistěte se, že je dobře napnutá a na okrajích nejsou mezery. Pomocí vidličky nebo párátka fólii propíchejte, díky otvorům budou mušky létat dovnitř, ale už se nebudou moct dostat ven. Místo misky můžete použít zavařovací nádobu, kterou pak můžete vyhodit společně s mouchami. 

Mohlo by vás zajímat:  Pár drobných změn oživí interiér a zútulní prostor. Nebojte se kombinovat materiál a barvy

Můžete je zkusit utopit nebo je usušit

Do nádoby nalijte stejný podíl vody, mycího prostředku a ovocného octa nebo džusu. Směs nechte v kuchyni přes noc a ráno v ní najdete utopené mouchy. Nalijte poté obsah nádoby do záchodu. Aktivitu opakujte po několik dní. Dokud v nádobě budou mušky, pokračujte, než bude prázdná. To bude znamení, že už jsou všechny pryč.

Zdroj obrázku: Pixaba

Vonné svíčky vám také pomohou zbavit se mušek. Jsou totiž citlivé na některé pachy, jako je levandule nebo mentol. Nechte v kuchyni zapálenou vonnou svíčku a úspěšně tím mouchy vyženete. Domácí spotřebiče také mohou pomoci v boji proti ovocným muškám. Pomocí sušičky na ovoce je můžete usmažit, pomocí vysavače je nasát dovnitř a pytlík poté i s muškami vyhodit do kontejneru. Tyto metody ale nejsou stoprocentně účinné, protože mušky jsou velmi rychlé a některým se může podařit uniknout.

Přidat na Seznam.cz