Psi se žlutou stužkou vypadají roztomile, symbolika žluté má ale jiný účel

Psi se žlutou stužkou vypadají roztomile, symbolika žluté má ale jiný účel

Možná už jste někdy potkali člověka se psem, který měl na vodítku uvázanou mašli ve žluté barvě. Nemusí to však být pouze mašle, někdo dává psovi žlutého motýlka nebo jiný módní doplněk, aby ho odlišil od ostatních psů.

Žlutá stužka znamená, abyste se ke psovi nepřibližovali

Pokud jdete městem a uvidíte psa na vodítku, který mu žlutou stužku, raději se k němu nepřibližujte. Žluté označení znamená, že má pes zdravotní komplikace nebo prochází výcvikem a není zvyklý na cizí lidi, na které by mohl být agresivní. Nikdy nemůžete předvídat, jak bude zvíře reagovat, i když je vycvičené. Stačí malý pohyb, který nezná, a bude si myslet, že je v ohrožení.

Mohlo by vás zajímat:  Do mikrovlnky nepatří mléčné výrovky, ryby ani smažené jídlo

Žlutou stužkou se označují psi, kteří se teprve seznamují s lidmi a s chozením na vodítku, jsou asocialní a potřebují najít důvěru v lidi. Vysvětlete žlutou barvu stužky také svým dětem, aby věděly, že i když je pejsek krásný a malého vzrůstu, může je kousnout, protože se bude bát a nebude vědět, jak jinak na cizího člověka reagovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Traumatické zážitky psa můžete ještě prohloubit

Respektuje danou žlutou stužku, která upozorňuje na možné problémy, pokud se psa dotknete nebo se jen přiblížíte. Je pravdou, že u nás tento projekt není tolik rozšířený, ale je potřeba dostat mezi veřejnost, že žlutá mašle není jen módním doplňkem, ale má také svou funkci. Pes může být kromě výše uvedeného také ve výcviku a reagovat nepřiměřeně, což cizí člověk nebude čekat.

Mohlo by vás zajímat:  Znovupoužitelný toaletní papír se nabízí jako další cesta k udržitelnosti

Výrobci doplňků pro psy a kočky se tak snaží žluté motýlky, stužky a další nezbytnosti prodávat lidem za symbolickou cenu nebo s velkou slevou. Vědí totiž, že se jedná o projekt, který má velký význam a v některých případech může zabránit nepříjemným tahanicím, kdy pes napadne bezdůvodně člověka. I tak je nutné být ostražitý a psa na vodítku si hlídat, stejně jako vědět, že k cizímu zvířeti byste se neměli přibližovat, ani když žlutou stužku nemá.

Zdroj: https://tractive.com/blog/en/good-to-know/yellow-ribbon-dogs-collar-mean
Přidat na Seznam.cz