Vazelína pro krásu i zdraví: možnosti jejího využití potěší každého

Vazelína pro krásu i zdraví: možnosti jejího využití potěší každého

Jestli máte doma vazelínu, poradíme, jak ji můžete využít. Nemusíte si ji pouze vtírat do pokožky, použít ji můžete také například na obočí nebo jako ochranu obličeje, když si barvíte vlasy. K čemu dalšímu se může vazelína hodit?

Vazelínu upotřebíte hlavně v kosmetice

Vazelínu můžete využít například na popraskané rty. Budou i přirozeně lesklé a na první pohled plnější. Parfém vydrží déle vonět, pokud před jeho nanesením potřete místa vazelínou. I v péči o pleť velmi pomůže. Poslouží jako levná alternativa hydratačního krému. Jestli si chcete dopřát masáž, ale nemáte přímo masážní olej, můžete použít obyčejnou vazelínu. Po ramenou a šíji tak budou ruce snadno klouzat.

Mohlo by vás zajímat:  Elektrická versus plynová trouba: výhody mají obě, rozhodnout může cena za energie

Vazelína umí odstranit make-up. Namočte vatový tampon do vazelíny a odličte se. Je také výborným prostředkem proti stárnutí pokožky. Tvář bude vypadat pevnější a mladší. Jestli často střídáte náušnice, mohou vás bolet uši. Bolesti se zbavíte nanesením vazelíny. Vazelína pomůže i v případě, kdy vám nejde sundat prsten z prstu. Už si ho nemusíte slinit, stačí trocha vazelíny a prsten po prstě snadno sklouzne.

Zdroj obrázku: Freepik

Vazelína dokáže zázraky například s obočím

Obočí bude vypadat hustší, jestli použijete vazelínu ještě předtím, než si ho pročešete kartáčkem. Dobře bude působit také na vlasy, a to proti třepení konečků. Je vhodná také pro atopický ekzém, s její pomocí se pokožka zregeneruje. Vtírá se také na čerstvé tetování, protože chladí pokožku, která se rychleji uzdraví. Díky vazelíně budou boty jako nové.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plevelu v zahradě fungují doma vyrobené přípravky

Vazelína pomůže také proti skvrnám na oblečení. Stačí ji namazat na skvrnu, opláchnout a tím docílíte toho, že skvrna zmizí z látek. Lak na nehty má tendence vysychat, pokud se dlouho nepoužívá nebo ho zapomenete pořádně zavřít. Zkuste vazelínu, kterou dejte pod víčko. Vazelína pomůže získat nové odstíny očních stínů a můžete ji využít také dalšími způsoby.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/petroleum-jelly
Přidat na Seznam.cz