Psi s dlouhými vlasy jsou skvělou volbou pro ty, kteří bojují s alergií

Psi s dlouhými vlasy jsou skvělou volbou pro ty, kteří bojují s alergií

Mnozí lidé si nemohou pořídit domácí mazlíčky, protože je trápí alergie na chlupy. Má se za to, že právě vlasatí psi mohou být řešením, protože alergii nevyvolávají. Je to ale skutečně tak, nebo se jedná o mýtus?

Vlasatí psi jsou obvykle zástupci menších plemen. U spousty lidí sice výše zmíněné platí a vlasatí psi jim nezpůsobují stejné potíže jako klasičtí psi s chlupy, není to ale pravidlem. Je třeba si uvědomit, že podstata srsti těchto psů je stále stejná. Jde o pokrývku kůže tvořenou keratinem.

Mohlo by vás zajímat:  Tahle asijská kráska se v našich zahradách zabydlela už dávno. Málokdo přitom zná její účinky

Čím se vlasatí psi liší?

Psi s vlasy mají velmi netypické osrstění. Jejich kůže je pokryta pouze vrchní vrstvou srsti, to znamená, že se skládá z dlouhých, stále rostoucích a zřídka vypadávajících keratinových vláken. Mají obvykle jen zcela minimální množství tzv. podsady čili měkké kratší srsti, která je hned u kůže. Tato vrstva má nejčastěji hlavně termoizolační funkci – psi s vlasy tedy mohou být náchylnější na prochladnutí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Řešení pro alergika?

Pes s vlasy může skutečně být tou nejlepší volbou pro alergika. Pomůže nejen zmírnit projevy alergie, ale také díky němu bude na podlahách, nábytku či oděvech mnohem méně chlupů. Určitě ale neplatí, že každý alergik zvládne přítomnost takového psa. Záleží na mnoha faktorech. Pes s vlasy může být příčinou alergických reakcí, jelikož alergie nebývá vyvolána vždy jen podsadou. Příčinou nepříjemných příznaků mohou být třeba také odloučené kožní buňky, roztoči, kožní paraziti a další.

Mohlo by vás zajímat:  Tradiční diety jsou pro tělo zbytečná zátěž. Zhubnout pomůže něco úplně jiného

Přesto ale platí, že zvířata s vlasy jsou vždy lepší volbou než ta s normální srstí. Jejich srst se totiž dá také snadněji udržovat v čistotě, což je určitě značné plus nejen pro ty, kdo trpí alergií. V případě výskytu alergie je vždy nutné si pořádně promyslet, zda je pořízení zvířete skutečně zodpovědnou a dobrou volbou. Je vždy nutné počítat s rizikem výskytu nežádoucích účinků.

Zdroj: https://www.hillspet.com/dog-care/resources/coping-with-dog-allergies
Přidat na Seznam.cz