Psi jedí trávu pro její chuť i proto, aby ulevili svému trávení

Psi jedí trávu pro její chuť i proto, aby ulevili svému trávení

Čas od času každý majitel přistihne svého čtyřnohého miláčka při konzumaci trávy. I když se nám toto počínání může zdát nepřirozené, nemějte strach. Tento psí pud je naprosto přirozený, a dokonce někdy i potřebný. Pokud je však takové chování přehnané a vidíte na svém psovi zvláštní chování, je dobré se obrátit na zvěrolékaře.

Instinkty

I když tráva není pro psy přirozeným krmivem, jedí-li ji sporadicky a nemá-li negativní vliv na jejich zdraví, není důvod se obávat. Jak se ukazuje, příčina může spočívat v jejich instinktech. Předpokládá se, že psi jedí trávu hlavně pro potěšení, protože mají rádi její chuť a vůni. Kromě toho se věří, že pokud se psi zaměřují na jedení trávy, mohou být příčinou problémy s chováním.

Mohlo by vás zajímat:  Pět důvodů, proč kočka patří do každého domova

Při opakovaném hltání trávy nebo častém zvracení stojí za to poradit se s veterinářem. Kromě toho by se v zájmu zdraví domácích mazlíčků měla věnovat zvláštní pozornost tomu, kde psi trávu jedí. Ve městech mohou být výfukové plyny problémem, na venkovských loukách a domácích zahradách může být tráva kontaminována chemikáliemi.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyvážená strava

Existuje dojem, že psi jedí trávu, aby nahradili nutriční nedostatky. Tento mýtus však vyvrátila skutečnost, že psi na vyvážené stravě také jedí trávu. Předpokládá se však, že psi mohou sahat po trávě, aby se donutili zvracet. Všechno proto, že se nemohou najíst. Necítí se dobře, takže se chtějí zbavit nadměrného obsahu žaludku. Potom to dělají nenasytně, aby co nejdříve pocítili úlevu.

Mohlo by vás zajímat:  Hliníková fólie nechybí v žádné kuchyni, tyto způsoby využití ale zná málokdo

Pokud na svém psovi vidíte, že často konzumuje trávu a následně zvrací, také pokud je letargický nebo vyhublý, zde přichází důvod k obavám. Při takových dlouhodobějších příznacích je lepší navštívit zvěrolékaře a poradit se s ním o správném postupu. Někdy je řešení velmi banální a jediné, co stačí, je změnit druh stravy. Někdy se však může jednat o vážnější příčiny, jako například různé nemoci.

Zdroj: https://vcahospitals.com/know-your-pet/why-do-dogs-eat-grass
Přidat na Seznam.cz