Jedlá soda osvěží koberec, zbaví ho nečistot i pachů

Jedlá soda osvěží koberec, zbaví ho nečistot i pachů

Mezi oblíbené podlahové krytiny patří jednoznačně koberec. Domácnosti zdobí někdy od dob starověku, kdy si jej lidé vyráběli z přírodních vláken. Tyto koberce se vyrábí dodnes, ale vlivem vysoké pořizovací ceny lidé raději kupují koberce ze syntetických vláken, které jsou levnější a snazší na údržbu. Pokud i vy doma máte koberec, který už ale nevypadá příliš hezky, pusťte se do jeho očisty. Pomocí jednoduchých triků mu opět navrátíte zářivé barvy, odstraníte z něj nepříjemné pachy a i hluboko zašlapané nečistoty.

Mohlo by vás zajímat:  Naše babičky se uměly otáčet. Některé jejich triky mohou inspirovat i dnes

Za krásou koberce stojí obyčejná jedlá soda

Potřebuje váš koberec vyčistit, oživit a provonět? Trik je zcela jednoduchý a tak levný! Nepotřebujete žádné drahé chemické přípravky z drogerie. K čištění koberce poslouží stará známá jedlá soda. Jedlá soda perfektně čistí, odstraňuje pachy a oživuje barvy. Pro obnovení barev nasypte tenkou vrstvu sody na celou plochu koberce. Nechte ji působit přes noc a poté ji vysajte. Tato metoda je vhodná pro slabé znečištění.

Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění skvrn mokrou metodou

Mastné skvrny, zašlé fleky a zadupané nečistoty. I tyto nepříjemnosti koberec za čas postihnou. Pro odstranění všech těchto neduhů použijte pastu. Tu si vyrobíte z vody a jedlé sody. Pak pastu naneste na skvrny, jemně vtlačte pomocí jemného kartáčku a nechte působit několik hodin. Poté koberec důkladně vysajte.

Mohlo by vás zajímat:  Nesprávné nabíjení zkracuje baterii život. Nejhorší chyby dělá téměř každý

Jak obnovit sešlapaná vlákna koberce?

Zvláště po přestěhování nábytku bývají vlákna koberce slehlá. Také v místech, kde se často chodí, bývají vlákna sešlapaná. Na tato místa pomůže napařovací žehlička, na které stačí nastavit nejnižší stupeň teploty. Pak už po místech žehličkou přejeďte. Musíte však zajistit, aby se vlákna při žehlení navlhčila. Pokud nemáte napařovací žehličku, namočte hadr a žehličkou po něm přejeďte. Jedině vlhkost spojená s teplem zvládne vlákna opět narovnat.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-deep-clean-carpet-4846968
Přidat na Seznam.cz