man-wakes-up-bed-looks-phone-turns-off-alarm-looks-time-surf-internet-reads-messages-checks-social-networks

Na noc si dává mobil do nádoby, ze které běžně pije. Jeho důvody jsou překvapivé, ale logické

Mobilní telefon používá každý z nás. Někteří pouze k volání a psaní SMS zpráv, jiní k dalším věcem. Může to být video telefonování, focení, posílání obrázků, stejně jako to mohou být i základní kancelářské činnosti. I obyčejný telefon toho ale umí mnohem více. Dokáže nahradit také klasický budík. Stačí si nastavit čas a přístroj položit k posteli. Dokonce si lze nastavit i několik různých časů, stejně jako melodií, nebo i to, za jak dlouho se má alarm v případě potřeby opakovat.

Je hlasitost dostatečná?

Co moderní mobilní telefony samozřejmě také umí, to je možnost nastavení hlasitosti. Tak, aby byl alarm opravdu slyšet. Pro běžného člověka je toto nastavení zcela dostačující. Nutno ale dodat, že jsou i lidé, kteří mají opravdu velmi tvrdý spánek. A těm ani nejvyšší režim hlasitosti vyhovovat nemusí. V takovém případě logicky začnou hledat vhodná řešení, jak zajistit to, aby je budík vzbudil. Pozdní příchod do práce, nebo kamkoliv jinam, totiž není vždy optimální.

Pomůže známá nádoba

Mnozí lidé zkouší různé možnosti, jak zajistit, aby je alarm v mobilu opravdu vzbudil. Často pomůže i správná melodie, nebo nastavení opakovaného zvonění. Když jde ale výhradně o to, aby byla hlasitost co nejvyšší, pomůže to nejjednodušší. Známá nádoba, ze které pijeme. O co jde? O obyčejnou sklenici. Měla by být dostatečně velká, aby se do ní moderní telefon vešel. Samozřejmě by měla být i prázdná, aby nedošlo k poškození mobilu.

Mohlo by vás zajímat:  Česnek lze snadno vypěstovat v květináči
Zdroj obrázku: Freepik

Hlasitost se zvýší

Metoda vložení mobilního telefonu do sklenice je osvědčeným postupem, jak mít hlasitost zvonění vyšší, než když bude telefon klasicky položen na stole. To by mohlo bez potíží vzbudit i toho největšího spáče. Navíc sklenice není nutné využívat jenom ráno, při probuzení. Metoda přijde vhod také na jakékoliv oslavě, kdy se pouští hudba z mobilního telefonu a je třeba, aby byla opravdu dostatečně hlasitá.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz