Window Cleaning Concept

Průzračně čisté sklo rozsvítí každý interiér, tyto prostředky se o to postarají

Sklo je krásný materiál, který vypadá úžasně na nábytku, ale i jinde. Jenže se bohužel jedná o materiál, který je hned špinavý. Stačí na něj sáhnout a okamžitě se otisknou prsty. To stejné platí pro okna, když prší. Jakmile kapky uschnou, zůstanou na oknech šmouhy. Zkuste sklo vyčistit efektivním způsobem.

Kdy je nejvhodnější čas na mytí oken

Nejlepší dobou je, když nemrzne a jsou teplé dny. Zároveň by ale nemělo být úplné vedro. Takže ráno v letním období či na jaře bude nejideálnější čas. Pokud bude teplota vyšší než 20 stupňů a bude na okno svítit slunce, tekutina na oknech rychle zaschne a vytvoří šmouhy. Optimální teplota je tedy mezi 10–20 °C. Také nezapomínejte, že velkou roli hrají látka a přípravky, které zvolíte. Použijte hadřík z mikrovlákna a na vyleštění papírové utěrky a leštěnku.

Mohlo by vás zajímat:  Čajové sáčky lze využít k úklidu domova i jako hnojivo pro rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Jak čistit skla domácími metodami?

Prvním prostředkem používaným k čištění skel je jistě ocet. Používaly ho už naše babičky, jedná se o skvělé leštidlo a zároveň i mycí prostředek. Bude stačit, když do kýblu smícháte vodu s octem v poměru 8 : 1 a poté umyjete okna. Stejně jako ocet bude působit i líh. Odstraní mastné nečistoty a jiné skvrny. Můžete líh nalít do přichystané vody v kýblu nebo ho nanést na jemný hadřík a utřít s ním mastné skvrny. Doporučujeme, abyste vždy měli na rukou rukavice. Líh silně vysušuje kůži. A pokud máte mastný skleněný stůl, můžete použít i mycí prostředek na nádobí, který smícháte s vodou. Na půl litru tekutiny přidejte čajovou lžičku mycího prostředku a pomocí hadříku utřete mastnoty ze stolu.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí bělidlo s peroxidem vodíku je účinné a bezpečné pro použití

Možné je i využití cibule

Použití cibule je velmi jednoduché. Stačí cibuli rozkrojit, potřít skleněnou tabuli a nechat působit. Po zaschnutí si vezměte papírové utěrky a vyleštěte sklo. Na druhou stranu pokud se vám mlží zrcadlo v koupelně, můžete ho nastříkat pěnou na holení, rozetřete ji a nechte deset minut působit. Poté odstraňte pomocí papírových utěrek.

Zdroj: https://www.pellabranch.com/blog/global-blogs/how-to-clean-windows-without-streaks/
Přidat na Seznam.cz