electric-power-meter-measuring-power-usage-watt-hour-electric-meter-measurement-tool-pole

Některá zařízení jsou žrouty peněz, i když jsou vypnutá. Malými změnami ušetříte

Jestli netušíte, jaké zařízení vám bere spoustu elektřiny, můžete si být jistí, že to mohou být i spotřebiče, které máte vypnuté. Možná o některých ani nemáte ponětí, ale pokud chcete ušetřit peníze, přečtěte si následující článek, kde se dozvíte, jaká zařízení „žerou“ energii.

I když v nabíječce nemáte telefon, energii spotřebuje

Často děláme chybu v tom, že necháváme nabíječku v zásuvce, i když zrovna nenabíjíme telefon. I tak ale čerpáme energii, za kterou v konečném důsledku zaplatíme. Není to sice mnoho energie, kterou „prázdná“ nabíječka spotřebuje, ale ve výsledku to může dělat i několik desítek nebo stovek korun.

Nenechávejte televizi ani počítač v pohotovostním režimu. Neznamená to totiž, že spotřebují méně energie. Televize v tomto stavu naopak může spotřebovat o mnoho více. Stejně funguje také notebook nebo tuner. Pokud navíc používáte všechna zařízení a necháváte je v tomto režimu, při konečném vyúčtování to může být i několik stovek korun, které si připlatíte navíc.

Mohlo by vás zajímat:  S rýží je život mnohem jednodušší. Zjistěte, kde všude se dá šikovně využít
Zdroj obrázku: Freepik

Další zařízení, která přispějí ke zvýšenému odběru energie, patří ta s displeji

Pokud doma máte zařízení s obrazovkou nebo obyčejným displejem, můžete očekávat vyšší náklady na energie. Jestliže ji navíc máte často zapnutou, může se ročně jednat o stovky korun. Malá obrazovka, například na mikrovlnné troubě, klasické troubě nebo třeba kávovaru může zvýšit spotřebu o několik korun ročně.

Spočítejte si, kolik zařízení máte doma a které opravdu využívat. Možná přijdete na to, že vytahováním zařízení ze zásuvek, když je nepoužíváte, nebo nepoužíváním některých spotřebičů vůbec nejen ušetříte svou peněženku, ale také životní prostředí. Používejte jen zařízení, bez kterých se neobejdete. Ročně tak ušetříte i stovky nebo tisíce korun. A za ty si můžete užít třeba výlet s rodinou nebo si pořídit něco, co doma užijete.

Zdroj: https://www.originenergy.com.au/blog/understanding-standby-power/
Přidat na Seznam.cz