Podlaha1

Dosáhněte dokonale čisté a lesklé podlahy díky speciálnímu prostředku, který nekoupíte v žádném obchodě

Mnoho lidí se neustále mylně domnívá, že uklízet je nutné pouze pomocí speciálních prostředků, a tak větší úklidy plánují dopředu, provádí inventuru čisticích prostředků a sepisují seznam, jaké všechny přípravky je potřeba nakoupit. U pokladny je pak při placení polije nepříjemný pocit. Je jasné, že za takové prostředky zaplatíte nemalé peníze. Pokud se v tomto jednání poznáváte, měli byste vědět jednu velmi důležitou věc: v žádném případě nemusíte používat tyto předražené čističe. Za prvé jsou zbytečně nákladné, využít můžete mnohem levnější a v každé domácnosti dostupné suroviny, a za druhé poměrně hodně znečišťují životní prostředí. Čím je tedy lepší čistit podlahu?

Mohlo by vás zajímat:  Spálený hrnec znovu jako nový: nejlepší způsob vyčištění je ten úplně nejjednodušší
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí mycí prostředek na podlahy

Pokud chcete omezit zbytečné a příliš vysoké náklady na čisticí prostředky, přinášíme vám tip na domácí mycí prostředek podlah, který se skládá pouze z levných a dostupných surovin, jež nezatěžují životní prostředí. Tento mycí prostředek je univerzální, a tedy vhodný pro všechny typy podlah mimo kobercové povrchy. Pro přípravu budete potřebovat: 1 hrníček vody, 1 hrníček octa, 1 hrníček izopropylalkoholu, 2–3 kapky prostředku na mytí nádobí a pár kapek esenciálního oleje.

Zdroj obrázku: Freepik

Postup přípravy prostředku na mytí podlah

Připravte si kýbl určený na mytí podlah. Nalijte do něj vodu, ocet, izopropylalkohol, pár kapek mycí kapaliny a esenciálního oleje. Pak už stačí jen ingredience v kýblu důkladně promíchat, aby se spojily a vytvořili účinný roztok na mytí podlah. Nyní se můžete chopit mopu a podlahu pečlivě umýt. Uvidíte, že se celá bude blýskat minimálně stejně tak dobře jako při použití speciálních přípravků. A jako bonus krásně provoní dům, esenciální olej si totiž můžete zvolit podle své oblíbenosti. Podlaha může vonět levandulí, eukalyptem, jinými bylinkami, ale i po ovoci.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-mop-a-floor-1901114
Přidat na Seznam.cz