Proti zápachu ve skříni pomůže role toaletního papíru. Stačí ji vložit mezi oblečení

Proti zápachu ve skříni pomůže role toaletního papíru. Stačí ji vložit mezi oblečení

Cítíte po otevření šatní skříně zápach nebo zatuchlinu? Do skříně se ukládá oblečení, ložní prádlo nebo ručníky na dlouhé měsíce, někdy dokonce roky, proto se v prostoru hromadí nepříjemné aroma, které se zadírá i do textilních vláken. Takové oblečení nebo lůžkoviny je pak nepříjemné obléci nebo použít. Ale prát neustále celou šatnu a skříň dokola? Mnohem snazší je použít trik s toaletním papírem, který vyřeší tento zapeklitý problém.

Odkud se zatuchlina bere?

Jak je možné, že vyprané a voňavé prádlo po čase ve skříni začíná zatuchat? Důvodem je omezená cirkulace vzduchu v uzavřeném prostoru skříně nebo šatny, ve které visí dlouhé měsíce na ramínkách letní, zimní, sportovní nebo další oblečení. Množství textilu a látek spolu s nedostatečným přísunem vzduchu způsobují zatuchání, důsledkem je pak pověstný smrad, který je cítit i z vytaženého oblečení. Co dělat? Bezesporu pomohou různé osvěžovače vzduchu, ty domácí jsou nadto levné a velmi efektivní.

Mohlo by vás zajímat:  Zubní pasta pomůže opravit škrábanec na displeji, využití najde i v domácí lékárničce
Zdroj obrázku: Freepik

Toaletní papír jako osvěžovač

V drogerii nebo obchodech s bytovými doplňky prodávají množství různých osvěžovačů vzduchu, které se hodí pro instalaci do skříně nebo šatny. Na výrobu domácího ale stačí obyčejná rolička toaletního papíru, kterou má každý doma. V současné době existuje široký výběr rozličných druhů, přičemž se prodávají též navoněné různými aromaty. V takovém případě stačí po uložení prádla do skříně vložit roličky do poliček, aby se mohla rozlinout vůně a absorbovat případná vlhkost vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Postrach všech zahradníků nenechá žádnou rostlinku na pokoji. Zbavte se slimáků efektivně

Vůně dle výběru

Navoněné toaletní papíry nemusí vyhovovat s ohledem na omezené množství nabízených vůní, proto se může vzít též obyčejný toaletní papír a pokapat vybranými esenciálními oleji. Pomocí těchto vůní se docílí svěžího vzduchu, některé dokonce likvidují nebo zabraňují rozšíření šatních molů. Jedná se zejména o esenciální oleje s vůní cedru, rozmarýnu, citrusů nebo hřebíčku. Výtečnou možností je též použití levandulové esence, která připomene dovolenou v Provence a provoní prádlo jemnou vůní, navíc nedá šanci molům ani dalším druhům hmyzu.

Zdroj: https://ethnasia.com/blogs/blog/hacks-to-keep-your-closet-smelling-great
Přidat na Seznam.cz