Šetření s energiemi potěší naši peněženku i přírodu. Každý může doma zavést jednoduché změny

Šetření s energiemi potěší naši peněženku i přírodu. Každý může doma zavést jednoduché změny

Mnoho lidí přemýšlí o šetření zejména v souvislosti s rostoucími cenami energií a současnou politickou situací. Stojí za to podívat se na jednoduché triky, které uleví domácímu rozpočtu. Jediné, co musíte udělat, je změnit je na každodenní návyky a vaše peněženka pocítí rozdíl.

Den věnovaný snížení nákladů

Začátek roku je čas novoročních předsevzetí a změna hospodaření s energiemi by mohla být jedno z nich. Den snížení nákladů na energie připadá každý rok na 10. ledna, poprvé byl iniciován v roce 1995 nezávislou organizací Canadian Energy Efficiency Alliance.

Mohlo by vás zajímat:  Kyselina citronová nahradí dezinfekci i čisticí prostředky dostupné v obchodech

Účelem bylo věnovat pozornost nejen finančním nákladům, které každý den vznikají všem domácnostem. Otázky životního prostředí jsou stejně důležité. Dokonce i malé kroky, které podnikáme v pohodlí svého domova, ovlivňují stav planety. Snížení spotřeby elektrické energie se rovná snížení emisí oxidu uhličitého do atmosféry.

Zdroj obrázku: Freepik

Snížení domácí spotřeby

V kontextu záleží i na nejmenších detailech spotřeby domácí energie. Nemusíte okamžitě měnit veškeré vybavení, abyste viděli rozdíl v účtech. Nejprve se zaměřte na jednoduché kroky. Nenechávejte světlo zapnuté v pokojích, kde nikdo není. Ujistěte se, že jsou vypnutá zejména tehdy, když odcházíte z domu. Nenechávejte elektrické zařízení v pohotovostním režimu. Pokud zařízení nepoužíváte, jednoduše jej odpojte. Po dokončení nabíjení telefonu nebo jiného zařízení je odpojte ze zásuvky.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduchá péče o závěsy a záclony: díky správnému praní se nezmačkají a budou vypadat dokonale

Pokud ho nepotřebujete, nepoužívejte lustrové osvětlení. Menší lampy umístěné například na stole vám umožní směřovat světlo do těch zón, kde jej opravdu potřebujete. Pokuste se co nejvíce používat k práci přirozené světlo. To velmi ocení i vaše oči. Při vytápění také pamatujte na několik tipů, jako například, aby teplu nebránil žádný nábytek nebo jiný design interiéru. Nezapomeňte zkontrolovat před zimou těsnění oken a dveří.

Zdroj: https://www.greenmatch.co.uk/blog/2020/03/how-to-save-energy-at-home
Přidat na Seznam.cz