Top View Recycling Bin With Organic Vegetables

Proti zápachu v koši efektivně působí sůl a jedlá soda

Oteplení znamená, že nádoby na odpad, zejména ten rozložitelný v přírodě, začnou zapáchat mnohem intenzivněji než za chladnějších dnů. Zápach, který stoupá z koše na bioodpad, láká mouchy, které se v letní sezóně stávají nevítanými a otravnými návštěvníky domácnosti. Proti zápachu z odpadkového koše lze použít domácí prostředky.

Na zápach sůl

Nesnesitelný zápach z koše a kroužící mouchy dokážou znepříjemnit každou chvíli strávenou v kuchyni. Tím se do domácnosti vnese pocit nervozity a nepohody. Prostředek dostupný v každé domácnosti dokáže tento problém účinně odstranit a pobyt v kuchyni tak udělat opět příjemným zážitkem. Stačí na dno koše nasypat sůl tak, aby ho celé pokryla.

Mohlo by vás zajímat:  Krtci nesnesou specifické vůně. Jako prevence poslouží měsíček, řebčík nebo máta
Zdroj obrázku: Freepik

Klíč k účinnosti soli

Kuchyňská sůl se vyznačuje hygroskopičností, což je vlastnost, kdy látka absorbuje vodu z prostředí. Tímto se dá vysvětlit, proč se sůl ve vlhkém vzduchu mění na hrudku. Hygroskopických vlastností lze využít ke zbavení se nepříjemných pachů z koše. Solí posypané dno koše na sebe naváže šťávy z biologicky rozložitelného odpadu, a tím se odstraní nepříjemný zápach. Když zmizí zápach, nebudou kolem koše poletovat ani mouchy, vyřeší se tím více problémů najednou.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda pomůže pročistit tělo a utlumit pálení žáhy

Funguje i soda

Hygroskopické vlastnosti nemá jen chlorid sodný neboli kuchyňská sůl. Stejnou vlastností se vyznačuje také jedlá soda. Zápach z odpadu se tak nerozšíří do vzduchu v kuchyni. I soda, stejně tak jako sůl, absorbuje vlhkost a na ní navázaný nepříjemný zápach otravující pobyt v kuchyni.

Ještě je třeba zmínit jedno, neméně účinné opatření pro zbavení se zápachu a otravného hmyzu. Když budete biologický odpad vynášet dostatečně často a pořádně, dosáhnete stejného efektu jako v předešlých dvou příkladech. Mouchy a zápach už vás nebudou více trápit a vy budete moci nerušeně pracovat.

Zdroj: https://www.homerev.com/blogs/home-revolution/surprising-home-uses-for-salt
Přidat na Seznam.cz