Proti zápachu v koši efektivně působí sůl a jedlá soda
Oteplení znamená, že nádoby na odpad, zejména ten rozložitelný v přírodě, začnou zapáchat mnohem intenzivněji než za chladnějších dnů. Zápach, který stoupá z koše na bioodpad, láká mouchy, které se v letní sezóně stávají nevítanými a otravnými návštěvníky domácnosti. Proti zápachu z odpadkového koše lze použít domácí prostředky.
Na zápach sůl
Nesnesitelný zápach z koše a kroužící mouchy dokážou znepříjemnit každou chvíli strávenou v kuchyni. Tím se do domácnosti vnese pocit nervozity a nepohody. Prostředek dostupný v každé domácnosti dokáže tento problém účinně odstranit a pobyt v kuchyni tak udělat opět příjemným zážitkem. Stačí na dno koše nasypat sůl tak, aby ho celé pokryla.
Klíč k účinnosti soli
Kuchyňská sůl se vyznačuje hygroskopičností, což je vlastnost, kdy látka absorbuje vodu z prostředí. Tímto se dá vysvětlit, proč se sůl ve vlhkém vzduchu mění na hrudku. Hygroskopických vlastností lze využít ke zbavení se nepříjemných pachů z koše. Solí posypané dno koše na sebe naváže šťávy z biologicky rozložitelného odpadu, a tím se odstraní nepříjemný zápach. Když zmizí zápach, nebudou kolem koše poletovat ani mouchy, vyřeší se tím více problémů najednou.
Funguje i soda
Hygroskopické vlastnosti nemá jen chlorid sodný neboli kuchyňská sůl. Stejnou vlastností se vyznačuje také jedlá soda. Zápach z odpadu se tak nerozšíří do vzduchu v kuchyni. I soda, stejně tak jako sůl, absorbuje vlhkost a na ní navázaný nepříjemný zápach otravující pobyt v kuchyni.
Ještě je třeba zmínit jedno, neméně účinné opatření pro zbavení se zápachu a otravného hmyzu. Když budete biologický odpad vynášet dostatečně často a pořádně, dosáhnete stejného efektu jako v předešlých dvou příkladech. Mouchy a zápach už vás nebudou více trápit a vy budete moci nerušeně pracovat.
Zdroj: https://www.homerev.com/blogs/home-revolution/surprising-home-uses-for-salt