close-up-hands-changing-lightbulb

Kolik ušetříte výměnou klasické žárovky za úspornou LED žárovku?

LED svítidla jsou ekonomickou volbou pro mnoho rodin i podniků po mnoho let. Někteří lidé si stále nejsou jistí, jestli s nimi mohou doopravdy ušetřit. Věřte, že vaše spotřeba energie bude mnohem menší, když jednorázově investujete do LED svítidel. Jak si můžete spočítat přesné úspory na svícení ve svém domově? A jak můžete doma ještě ušetřit?

Nejúspornější zdroj světla na světě

LED svítidla jsou nejlepší možností, když si jdete koupit nový zdroj světla. Podle odborníků spotřebují 7 krát méně energie než běžný typ žárovek. LED žárovky povedou k mnohem nižším nákladům na energie, což poznáte snadno na svém vyúčtování. Nebudete tomu věřit, ale tato malá změna v domácnosti vám může ušetřit i tisíce korun za rok. Jak?

Mohlo by vás zajímat:  4 zásadní pravidla, jak vybrat kvalitní stavební společnost

LED žárovky vydrží po mnoho let

Jistě to znáte. Výměna žárovek u klasického typu je poměrně častá a neustále musíte mít doma náhradní. Na druhou stranu úsporné LED žárovky vám vydrží v domácnosti i více než 10 let, aniž byste je museli měnit. Také z tohoto důvodu se jedná o nejúspornější zdroj světla, který pomůže s náklady v domácnosti.

Naučte se ušetřit ještě více peněz

Nikdo z nás nechce na energiích doplácet. Úspora energie je jediná možnost, jak toho můžete dosáhnout. V domácnosti samozřejmě existuje mnoho způsobů, jak energie uspořit. Výměna žárovek za úsporné je nejlepší způsob, jaký můžete zvolit. Navíc nebudete muset nijak měnit své chování a přitom ušetříte hodně peněz každý rok. Zaměřit byste se měli hlavně na:

  • úsporu vody při koupání a sprchování,
  • výměnu ručního mytí nádobí za myčku nádobí,
  • snížení topení (v zimě) o pár stupňů.
Mohlo by vás zajímat:  Citron nechybí v žádné kuchyni. Jeho další využití už však zná málokdo

Spočítejte si, kolik ušetříte

Chcete přesně vědět, proč se tyto žárovky vyplatí? Kalkulačka spotřeby energie vám to ukáže během pár vteřin. Zadejte několik základních údajů a nechte si spočítat, kolik ušetříte během jediného roku. Zaručeně vás překvapí, jaký rozdíl udělá obyčejná koupě nových žárovek. Většinu lidí to navíc vůbec nenapadne a místo toho se snaží méně svítit nebo se omezují jiným způsobem.

Ušetřit můžete v každé místnosti svého domova

Šetřit doma můžete při vaření, koupání, čištění zubů, topení i používání počítače. Finanční úspora můžete činit i desítky tisíc korun za rok podle toho, kolik nyní platíte. A podle toho, kolik toho u sebe doma změníte. Na internetu i u poskytovatele elektřiny najdete hodně tipů, jak doma ušetřit. Základem je ale výměna žárovek, která bude úžasným startovacím bodem pro nižší vyúčtování.

Přidat na Seznam.cz