Close Up Hands Changing Lightbulb

Kolik ušetříte výměnou klasické žárovky za úspornou LED žárovku?

LED svítidla jsou ekonomickou volbou pro mnoho rodin i podniků po mnoho let. Někteří lidé si stále nejsou jistí, jestli s nimi mohou doopravdy ušetřit. Věřte, že vaše spotřeba energie bude mnohem menší, když jednorázově investujete do LED svítidel. Jak si můžete spočítat přesné úspory na svícení ve svém domově? A jak můžete doma ještě ušetřit?

Nejúspornější zdroj světla na světě

LED svítidla jsou nejlepší možností, když si jdete koupit nový zdroj světla. Podle odborníků spotřebují 7 krát méně energie než běžný typ žárovek. LED žárovky povedou k mnohem nižším nákladům na energie, což poznáte snadno na svém vyúčtování. Nebudete tomu věřit, ale tato malá změna v domácnosti vám může ušetřit i tisíce korun za rok. Jak?

Mohlo by vás zajímat:  Snížit účty za elektřinu pomůže několik pozitivních návyků

LED žárovky vydrží po mnoho let

Jistě to znáte. Výměna žárovek u klasického typu je poměrně častá a neustále musíte mít doma náhradní. Na druhou stranu úsporné LED žárovky vám vydrží v domácnosti i více než 10 let, aniž byste je museli měnit. Také z tohoto důvodu se jedná o nejúspornější zdroj světla, který pomůže s náklady v domácnosti.

Naučte se ušetřit ještě více peněz

Nikdo z nás nechce na energiích doplácet. Úspora energie je jediná možnost, jak toho můžete dosáhnout. V domácnosti samozřejmě existuje mnoho způsobů, jak energie uspořit. Výměna žárovek za úsporné je nejlepší způsob, jaký můžete zvolit. Navíc nebudete muset nijak měnit své chování a přitom ušetříte hodně peněz každý rok. Zaměřit byste se měli hlavně na:

  • úsporu vody při koupání a sprchování,
  • výměnu ručního mytí nádobí za myčku nádobí,
  • snížení topení (v zimě) o pár stupňů.
Mohlo by vás zajímat:  Kočky shazují předměty ze zábavy i pro vlastní zkoumání

Spočítejte si, kolik ušetříte

Chcete přesně vědět, proč se tyto žárovky vyplatí? Kalkulačka spotřeby energie vám to ukáže během pár vteřin. Zadejte několik základních údajů a nechte si spočítat, kolik ušetříte během jediného roku. Zaručeně vás překvapí, jaký rozdíl udělá obyčejná koupě nových žárovek. Většinu lidí to navíc vůbec nenapadne a místo toho se snaží méně svítit nebo se omezují jiným způsobem.

Ušetřit můžete v každé místnosti svého domova

Šetřit doma můžete při vaření, koupání, čištění zubů, topení i používání počítače. Finanční úspora můžete činit i desítky tisíc korun za rok podle toho, kolik nyní platíte. A podle toho, kolik toho u sebe doma změníte. Na internetu i u poskytovatele elektřiny najdete hodně tipů, jak doma ušetřit. Základem je ale výměna žárovek, která bude úžasným startovacím bodem pro nižší vyúčtování.

Přidat na Seznam.cz