Proti zápachu v domácnosti pomůže efektivně jedlá soda

Proti zápachu v domácnosti pomůže efektivně jedlá soda

Každý majitel domu se někdy musel vypořádat s nepříjemným zápachem ve svém domově. Ať už se jedná o zápach domácích zvířat, vaření, nebo třeba jen vydýchaný vzduch, může být problém nežádoucí pachy odstranit. Co všechno dokáže jedlá soda?

Jedlá soda, všestranný neutralizátor zápachu

Jedlá soda je efektivní prostředek, pokud jde o neutralizaci zápachu. Funguje tak, že absorbuje a neutralizuje kyselé a zásadité sloučeniny, což z ní činí skvělou volbu pro širokou škálu použití. Jedlá soda proti zápachu pomůže například v odtocích dřezu, umyvadel i vany – stačí nasypat pět lžiček a po pár minutách zalít vroucí vodou. Tohle ale rozhodně není jediný způsob využití. Zkusit můžete také:

  • Jedna lžička jedlé sody vás zbaví zápachu z bot.
  • Nechte otevřenou krabičku jedlé sody v lednici, aby pohltila pachy z jídla.
  • Lžičku jedlé soli pro eliminaci zápachu můžete dávat také na dno odpadkového pytle.
Mohlo by vás zajímat:  Pračka občas oblečení nevypere dobře. Na vině může být několik faktorů

Jedlá soda je také účinným čističem koberců a čalounění. Stačí posypat například místo polité vínem, nechat několik hodin působit a poté vysát. Pro lepší účinek přidejte do jedlé sody před posypáním několik kapek esenciálních olejů, například levandulového nebo mátového.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jedlá soda jako tradiční a spolehlivý čisticí prostředek

Málokdo ví, že použití tohoto zázračného prášku v domácnosti existuje mnohem více. Stejně jako jedlá soda proti zápachu patří i směs jedlé sody půl na půl s vodou mezi tipy a triky hospodyněk už řadu let. S takto připravenou pastou můžete umýt i místa, na která byste za jiných okolností brali silnou chemii. Jaké jsou v tomto ohledu výhody jedlé sody? Jednoznačně je levnější a šetrnější a navíc dané místo automaticky zbaví zápachu.

Mohlo by vás zajímat:  Odstraňte z koupelny všechno, co tam nepatří, a dejte prostor čistotě a lesku

Vyzkoušejte sílu jedlé sody i u sebe doma

Na trhu je sice nespočet výrobků, které slibují osvěžení domova, ale mnohé z nich obsahují drsné chemické látky, které mohou být škodlivé pro zdraví i životní prostředí. Málokdo si ovšem uvědomuje sílu jedlé sody. Věříme, že jsme vám dodali inspiraci k použití jedlé sody. Rozhodně se vyplatí po ní sáhnout.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/10-clever-ways-to-use-baking-soda-for-fresher-indoor-air-577502
Přidat na Seznam.cz