high-angle-closeup-shot-water-pouring-water-drain

Proti ucpanému potrubí účinkuje domácí recept

Problém, který většinou musí řešit instalatér. Často je to způsobeno vlasy, zbytky jídla a jinými složkami, které utvoří obrovský špunt. V dnešní době máme možnost se tomuto problému postavit hned několika přípravky. Ale ani to není výhra. Co tedy můžete použít, aby se váš problém opravdu vyřešil, ale nezhoršoval a byl bez následků?

Vykašlete se na chemii a instalatéry

Chemické přípravky jsou sice fajn řešení, ale rozhodně to není moudré. Potřebujete uvolnit ucpané potrubí, nikoliv poškodit jeho stěny. Proto raději sáhněte po šetrnějších přípravcích. A co se týče instalatéra, zde už má mnoho lidí zkušenosti. Pravdou je, že jde o živnostníky, kteří si musí namarkovat všechno – cestu autem, práci a díly – a potřebují provize. To vše se vám odrazí na ceně a nejde vůbec o malé částky!

Jak na to svépomocí?

Na internetu můžete najít opravdu hodně rad, jak se vypořádat s tímto problémem. Počítejte s tím, že každý výrobek musíte nechat působit 5–10 minut (někdy i 30 minut), bez toho to prostě nejde. Někteří si myslí, že vylijí do dřezu vlastní směs a je hotovo. Ne vždy to ale dobře funguje.

Mohlo by vás zajímat:  Připálená žehlička dokáže oblečení zcela zničit. Díky šetrnému vyčištění se o oděvy už bát nemusíte
Zdroj obrázku: Freepik

Jednoznačně si kupte zvon, který je spolehlivým pomocníkem mnoha domácností. S ním vytvoříte tlakový ráz, který prorazí špunt, a ucpané potrubí tím nepoškodíte. Umyvadlo a dřez uzavřete špuntem, do poloviny nechte natéct vodu, mokrým hadrem ucpěte přepadovou vpusť. Odšpuntujte, přitlačte zvon na odtok a pumpujte. Proces provádějte, dokud voda volně neodtéká.

Pořád to není ono?

V případě, že vám celý koloběh nepomohl, musíte se mrknout po jiné fintě, jakou je směs jedlé sody, octa, prášku do pečiva a kuchyňské soli. Jedlou sodu nasypeme do sifonu, zalijeme hrnkem octa a za čtvrt hodiny přilijeme horkou vodu. Pro jistotu to znovu zopakujte za hodinu, ať máte jistotu, že jste odstranili všechen nános.

Zdroj: https://www.liquidplumr.com/diy-plumbing-tip/how-baking-soda-and-vinegar-cleans-drains/
Přidat na Seznam.cz