Asparágus se pěstuje lehce, je krásnou zelenou dekorací i zpestřením jídelníčku

Asparágus se pěstuje lehce, je krásnou zelenou dekorací i zpestřením jídelníčku

Existuje spousta rostlinek, které jsou nenáročné, dají se pěstovat prakticky kdekoliv a zvelebí náš interiér. Doplňková zeleň se dá dokonce navázat do kytice, která je vhodná pro jakoukoliv domácnost a příležitost. A konkrétně asparágus byl vyvěšován přednostně ve výloze v řeznictvích. Běžně se vyvěšoval mezi špaletová okna, na balkóně a v truhlíku za oknem.

Asparágus do aranže

Tato rostlina není v domácnostech v dnešní době příliš vidět. Je škoda, že chřest vymizel stejně jako jiné suroviny. Na výběr máme hned z několika druhů, které jsou lahodné oku i našemu jazýčku. A pokud rádi pěstujete všemožné rostliny, můžete vyzkoušet pěstovat i asparágus. Je doporučován i úplným začátečníkům. Stačí ho nedávat na přímé slunce, stabilně ho zalévat a udržovat při teplotě 20–21 °C.

Mohlo by vás zajímat:  Větší hloupost tvůrce tohoto videa patrně napadnout nemohla. Komplikovanější příprava vajec snad nemůže existovat

Jeho jemné listy vypadají přímo dokonale, když jsou v nařezaných kyticích. Dodá jim svěží vzhled a půvab. Také ho lze pěstovat běžně v květináčích nebo na zahradě. Každý druh má svá specifika a úžasný vzhled. Záleží jen na vás, který si vyberete.

Zdroj obrázku: Freepik

Zelenina, která je dokonalá i na talíři

Asparágus je velice zdravý a doporučujete se všem, kteří se snaží dodržovat zásady zdravého stravování. Chřest se nejvíce používá při vaření italské kuchyně. Pokud je uvařený a správně ochucený, pak se hodí k vejcím natvrdo nebo do klasických omelet. Běžně se přidával do polévek, zeleninových krémů, rizot nebo k jiným jídlům, která tolik milujeme.

Mohlo by vás zajímat:  Píst nebo šroub? Jak se orientovat v typech kompresorů?

Kromě toho se můžete podívat na to, jak si vyučení kuchaři dokážou poradit s dekorací talířů za pomoci asparágu. Ale aby vám chutnal a dobře vypadal, musíte si nasbírat opravdu mladé výhonky, které se sklízí už na jaře. Tím si zajistíte, že vám poskytne veškeré živiny a účinky, mezi které například patří projímavé, antibiotické nebo močopudné vlastnosti. Samozřejmě při pravidelné konzumaci vám poskytne i jiné benefity.

Zdroj: https://www.freshcityfarms.com/blogs/8-facts-you-might-not-know-about-asparagus
Přidat na Seznam.cz