Proti plísním a vlhkosti lze bojovat i domácími prostředky. Hodí se sůl, křída i rostliny

Proti plísním a vlhkosti lze bojovat i domácími prostředky. Hodí se sůl, křída i rostliny

Vlhkost doma nejen kazí estetiku místnosti, ale může také poškodit naše zdraví. Můžeme však působit proti nadměrné vlhkosti, aniž bychom zruinovali domácí rozpočet. Existují způsoby, jak se tohoto problému zbavit s minimálními finančními výdaji.

Důvody vlhkosti

Ve většině případů je hlavní příčinou vlhkosti v domě špatné větrání. Obvykle se to týká místností, jako jsou kuchyň a koupelna, kde nadměrná pára kondenzuje, což zvyšuje vlhkost vzduchu. Vlhkost podporuje reprodukci plísně a dalších hub a to zase nepříznivě ovlivňuje naše zdraví a vede k dýchacím potížím. Pokud si všimneme velkého výskytu na stěnách způsobeného vysokou vlhkostí, měli bychom využít služeb profesionálních společností, které se zabývají sušením a odstraňují plísně a houby

Mohlo by vás zajímat:  Připálené nádobí bude díky několika trikům znovu jako nové

V boji proti nadměrné vlhkosti bude perfektní hrubá mořská sůl. Nalijte do poloviny malé misky vodu a přisypte sůl. Sůl může být úspěšně nahrazena jedlou sodou. Dalším, ale stejně účinným způsobem, jak se zbavit vlhkosti, je sáhnout po křídě. Několik kusů křídy by se mělo přilepit (to lze provést mimo jiné pomocí lepicí pásky) v místě, kde se voda nejintenzivněji kondenzuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Absorbér najdete v krabici od bot

S každými koupenými botami můžete získat i zvláštní silikagelové sáčky. Tento sušicí prostředek absorbuje vlhkost a navíc je chemicky inertní, takže se nemusíte bát o své zdraví. Příliš vysoká vlhkost v místnosti může také vést k tvorbě ošklivého zápachu. K vyřešení problému vlhkosti a zápachu můžeme použít sáčky černého čaje.

Mohlo by vás zajímat:  Boty v zimě trpí na nečistoty i mokro. Při správné péči budou stále jako nové

Vyplatí se také zásobovat rostlinami, které mají vlastnosti absorpce vlhkosti. V tomto případě to bude fungovat dobře hlavně v menších místnostech. Mezi populární květiny, které vám pomohou s vlhkostí, patří například břečťan, kapradina, růže z Jericha a podobné. Tyto rostliny je skvělé postavit na místo, kde je vlhkost v bytě nebo domě nejvyšší, jako je například koupelna nebo kuchyně.

Zdroj: https://www.wellandgood.com/how-to-dehumidify-a-room/
Přidat na Seznam.cz