Čajové sáčky lze využít k úklidu domova i jako hnojivo pro rostliny

Čajové sáčky lze využít k úklidu domova i jako hnojivo pro rostliny

Čajové sáčky lze znovu použít. Budou užitečné při každodenním čištění nebo jako hnojivo pro rostliny. Ušetříte tím peníze, které můžete následně využít pro lepší účely. Prozradíme vám, jak čajové sáčky využít, aby se váš domov blýskal.

Čajové sáčky a toaleta

Jako první možnost uvedeme čištění toalety. Vše, co musíte udělat, je vhodit sáčky od čaje do toalety a nechat je tam působit. Nezapomeňte však, že nesmí zůstat uvnitř toalety. Čajové sáčky mohou ucpat odtok a stát se překážkou v potrubí. Jejich pozitivní účinek vám však umožní zbavit se sedimentu a ošklivých skvrn. Po vytažení sáčků umyjte štětkou záchod a už jen spláchněte.

Mohlo by vás zajímat:  Při bodnutí komárem uleví med, aloe vera, jedlá soda nebo ocet

Čajové sáčky se také používají jako osvěžovač do bot a na zpocené nohy. Dejte sáčky do misky s teplou vodou. Ponořte do nich nohy na pár minut a počkejte na účinky. Potom si jen otřete nohy a oblečte si čisté ponožky. Čajové sáčky osušte a vložte je do bot. Díky tomu je osvěžíte a zbavíte se nepříjemného zápachu potu. Čaj absorbuje vlhkost a má antibakteriální účinek.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se tvrdohlavých šmouh

Pokud se nedokážete vyrovnat se šmouhami, tento problém vyřeší čajový sáček. Bude to užitečné při čištění zrcadel, ale také brýlí nebo oken. Vše, co potřebujete, je špinavý povrch potřít vlhkým sáčkem od čaje. Potom sklo vyleštěte hadříkem z mikrovlákna. Tímto způsobem získáte velkolepý efekt. Použijte také patent na čištění nábytku. Hadřík navlhčete ve vodě s čajovým sáčkem a otřete zaprášené povrchy.

Mohlo by vás zajímat:  Mikrovlnnou troubu se vyplatí udržovat čistou, naštěstí to jde velice snadno

Čaj má spoustu výživových vlastností potřebných pro správný růst rostlin. Jeho hlavní výhodou je skutečnost, že posiluje jejich odolnost. Esenciální oleje obsažené v čajovém sáčku odpuzují všechny škůdce. Jediné, co musíte udělat, je hodit je do zavlažovací nádoby a zalévat rostliny. Tento postup opakujte jednou měsíčně, aby vaše exempláře bujně rostly.

Zdroj: https://hyperlychee.com/blogs/articles/cleaning-with-used-tea-bags-and-more-we-spill-the-tea-on-how
Přidat na Seznam.cz