Many Black Ants Floor Home Pest Control

Proti mravencům funguje citron, pepř i důkladný úklid

Mravenci v domácnosti nepotěší nikoho. Bohužel zbavit se jejich přítomnosti je někdy velmi obtížné. Naštěstí existuje několik jednoduchých triků, které těmto malým tvorům nedovolí, aby se pohybovali po vašem domě. Nebudete potřebovat žádné chemické prostředky, bude vám stačit síla přírody.

Citron a pepř

K vyhnání mravenců z vašeho domova bude stačit obyčejný citron. Jeho ostrá vůně a kyselá chuť se účinně vyrovnají s mravenci. Stačí vytvořit směs: citronovou šťávu zřeďte ve sklenici vody. Nejlepší je nalít směs do postřikovače a poté ji nastříkat na místa, kde jste viděli mravence. Další domácí způsob, jak se zbavit mravenců, je použití pepře. Budete potřebovat mletá zrna a sklenici vody. Nalijte směs do postřikovače a podobně jako u metody s citronem nastříkejte na místa, kde se ve vašem domě objevují mravenci.

Mohlo by vás zajímat:  Podle čeho vybrat trezor na zbraně

Abychom zabránili šíření mravenců kolem našeho bytu, musíme zajistit čistotu. Většina čisticích prostředků nejen rozmazává stopy feromonů, na kterých se mravenci pohybují, ale také emituje odpuzující pachy proti hmyzu. Kromě toho se čištěním kuchyňských desek každý den vyhneme situaci, kdy zbylé jídlo nebo kapka šťávy přilákají mravence dovnitř.

Zdroj obrázku: Freepik

Vychozené cestičky

Pokud se však v našem domě objevili mravenci, vyplatí se použít metody, které znají naše babičky. Jednoduchá řešení jsou nejlepší a taková najdeme například v lékárně nebo obchodu s potravinami. Při nákupu máty nebo kopřivy, octa nebo tekutiny na mytí nádobí, a dokonce i citronové šťávy nebo éterického oleje se vybavujeme účinnými repelenty.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější příčina požárů v domácnostech je známa, přesto jí lidé nedbají

Je to proto, že mravenci se pohybují po feromonových cestách. Tyto výrobky mají silnou a nepříjemnou vůni podobnou hmyzu, a proto od nich mravenci utíkají co nejdál. Stojí za to vybavit se odpadkovými nádobami, které lze těsně zavřít. Kromě toho si můžeme koupit zařízení, které emituje ultrazvuk s proměnlivou frekvencí, jež účinně vystraší mravence.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27245158/how-to-get-rid-of-ants/
Přidat na Seznam.cz