Promočené boty mohou být už ráno suché. K usušení pomůžou obyčejné věci

Promočené boty mohou být už ráno suché. K usušení pomůžou obyčejné věci

Přišli jste domů z procházky a máte mokré boty? Pokud je potřebujete mít do rána suché, můžete si pomoci různými triky, které opravdu fungují. K jejich použití nebudete potřebovat žádné extra suroviny nebo předměty a boty budete mít nejen suché, ale také čisté.

Před sušením si boty vyčistěte

Přes samotným sušením musí být boty čisté. Pokud jste prošli blátem nebo máte na botách jiné znečištění, je potřeba ho odstranit. K tomu si můžete dopomoci mokrým hadříkem. Na odolnější skvrny můžete použít i domácí prostředky nebo přípravky k tomu určené. Dávejte si ale pozor, o jaký typ materiálu se jedná, protože některé materiály jsou citlivější a je potřeba dbát na jejich údržbu.

Mohlo by vás zajímat:  Mléko jako ideální hnojivo pro kapradiny: naředěné s vodou je vhodné jednou měsíčně

Poté si vezměte hrst rýže a tu nasypte do obuvi. Je to velmi jednoduchá metoda. Rýže je hygroskopická, takže absorbuje přebytečnou vlhkost. Nechte ji tam celou noc a ráno ji vyklepejte. V případě potřeby ji můžete vyměnit za novou rýži. Navíc můžete použitou rýži usušit na topení a znovu ji na sušení bot použít. Je to ekonomická i ekologická varianta sušení obuvi.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoci může i štěrk nebo noviny

Tradičním způsobem sušení obuvi jsou také noviny. Musí to ale být ty černobílé klasické, nikdy nepoužívejte časopisy, které by mohly boty obarvit. Musí to být tenký a matný papír. Noviny poté zmačkejte a vycpěte jimi špičku boty. Tím se bota nejen vysuší, ale také narovná a bude vypadat jako nová. Boty pak mějte v teplé místnosti, ale dávejte pozor na zdroje tepla. Boty nikdy nesušte přímo na topení, protože se materiál může poškodit.

Mohlo by vás zajímat:  Hygienicky čistá ložnice je zárukou zdravého spánku. Nezapomínejte na základní kroky

Pomoci může také štěrk. Jemný keramzit ohřejte v troubě, mikrovlnce nebo pánvi, z bot vyndejte vložky a dovnitř nasypte kamínky. Botou zatřeste, ať se teplé kamínky dostanou až do špičky boty, a takové ošetření několikrát opakujte, až bude obuv suchá. Všechny metody jsou bez použití chemických přípravků, ušetříte nejen peníze, ale také přírodu.

Zdroj: https://www.nike.com/a/best-way-dry-shoes
Přidat na Seznam.cz