Zbavit se rybenek je těžké, ale ne nemožné. Existují přírodní metody, které je vyženou

Zbavit se rybenek je těžké, ale ne nemožné. Existují přírodní metody, které je vyženou

Stříbrná rybenka je živočich, který velmi často okupuje naše koupelny. Je nenápadný, pohyblivý a je téměř nemožné se ho zbavit. Pokud v koupelně nechcete používat chemické přípravky, poradíme několik tipů, jak se rybenek zbavit domácími prostředky, které najdete doma ve spíži.

Nežijí dlouho, ale otravují náš život

Rybenky nejsou oblíbeným hmyzem. Velmi rychle se rozmnožují, mají rády teplo, tmu a vlhkost – ideálním prostředí je tedy koupelna. Jak je ale z koupelny dostat? Není to jednoduchý úkol, protože pokud zahlédnete jednu rybenku, může jich být schovaných po celé koupelně stovky.

Na podlahu koupelny můžete položit silný karton, který potřete umělým medem (bude škoda používat ten pravý). Karton plný rybiček můžete pak ráno zalít vroucí vodou a tím je zahubit. Můžete ale použít také jiné prostředky. Lze smíchat moučkový cukr s boraxem v poměru 3 : 1 a také tuto směs nasypat na karton. Rybenky se přichytí a už nebudou moci zpět.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoci může brambora nebo vanilka

Oblíbenou pastí pro rybenky je brambora. Stačí je nastrouhat, rozložit na noviny do rohů koupelny a poté jen sledovat, jak se hmyz zahrabe mezi brambory. Noviny pak snadno ráno vyhodíte i s nezvanými hosty. Pomoci může i vanilkové aroma. Pro některé je to vůně Vánoc a pohody, pro rybenky je to záhuba. Vůni vanilky nesnesou a raději si najdou domov někde jinde.

Mohlo by vás zajímat:  Vyžeňte zápach z koupelny pomocí vonných přírodních prostředků, které skutečně fungují

Použijte vanilkové lusky – rozřízněte je, nakrájejte na kousky a poté rozložte do rohů místností. Silné aroma rybenky zažene a vy budete mít po problémech. Ovšem rybenkám vadí pouze opravdová vanilka, nebudou na ně fungovat žádné náhražky. Další metoda je použití levandule. Podle některých lidí to opravdu pomáhá. Můžete jí naplnit látkový pytlík, které po koupelně rozvěsíte, nebo položte levanduli na podlahu. Může to být boj na delší dobu, ale nevzdávejte to.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-silverfish
Přidat na Seznam.cz