Myčky v moderních kuchyních málokdy chybí. Ne všechno do nich lze ale vkládat

Myčky v moderních kuchyních málokdy chybí. Ne všechno do nich lze ale vkládat

Myčka nádobí nebyla v domácnostech vždy standard. Dříve se jednalo o výdobytek, na který ne každá rodina dosáhla, a také se na něj muselo delší dobu šetřit. Dnes ale patří mezi běžné a oblíbené spotřebiče, protože šetří nejen vodu a peníze, ale také čas, který můžeme věnovat jiným činnostem. Myčku využíváme denně, ale někteří lidé nevědí, jaké materiály mohou do myčky vložit a které se mohou zničit.

Jaké nádobí do ní rozhodně nedávat?

Dávejte si vždy dobrý pozor, jaké nádobí do myčky dáváte. Pokud si nebudete jistí, raději nádobí umyjte v ruce, protože v myčce by se mohlo zničit. Dobře si ověřte, jaké materiály jsou do myčky vhodné. Můžete do ní vložit většinu běžných předmětů, jako jsou talíře, hrnky nebo příbory. Sledujte ale, z čeho jsou vyrobené.

Mohlo by vás zajímat:  Psi se žlutou stužkou vypadají roztomile, symbolika žluté má ale jiný účel

Některé nádobí bude speciálně označené, aby bylo na první pohled jasné, že do myčky nepatří. Pozor si dávejte na plastové nádobí nebo takové, které je ručně malované. Obrázky se mohou snadnou sloupnout a už je neobnovíte. Některé nádobí je tak lepší mýt v ruce. Keramika, porcelán, olovnaté sklo – takové nádobí do myčky nedávejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Do myčky nepatří nože ani hliníkové nádobí

Nikdy do myčky nevkládejte například ostré nože. Prkénka nebo jiné předměty, které mají dřevěná držadla, byste do myčky také dávat neměli. Myčka může nejen poškodit rukojeti, ale nože se snadno otupí a budete je muset častěji brousit. Myčka není vhodná ani pro hliníkové nádobí. Dávejte si pozor na chemikálie, které jsou obsažené v nádobí.

Mohlo by vás zajímat:  Pelíšek pro domácího mazlíčka snadno, rychle a zdarma. Stačí jenom obyčejná krabice a nepotřebné staré tričko

Plastové nádobí sice do myčky nádobí vložit můžete, dávejte ale pozor, o jaké plasty jde. Odborníci upozorňují, že při vysokých teplotách se mohou uvolňovat škodlivé látky. Proto je dobré nádobí zkontrolovat, jestli může do myčky. Někteří lidé dávají do myčky nádobí také předměty, které tam nepatří, jako malířské štětce nebo například pěnové puzzle, které nejde jinak vyčistit. Doporučujeme ale tyto metody nepoužívat.

Zdroj: https://www.whirlpool.com/blog/kitchen/what-is-and-is-not-dishwasher-safe.html
Přidat na Seznam.cz