Pro nastavení oken na letní režim stačí pootočit jedním šroubem

Pro nastavení oken na letní režim stačí pootočit jedním šroubem

Poslední dobou jsme slýchali a četli o tom, jak je důležité přenastavit okna na zimní období, abychom mohli ušetřit za topení. Stejně tak je důležité hlídat pravidelnost větrání kvůli tvorbě plísně a obměně vzduchu v domácnosti. Navíc pravidelná údržba zajistí delší a lepší funkčnost.

Nastavování oken v domácnosti

Každým rokem dochází k čím dál většímu úniku tepla přes okna. Lidem stále nedochází, proč je to důležité, a mnohdy ani nevědí, jak na to. Pokud se začnete více věnovat této problematice, najdete na internetu návody, a dokonce i kontakty na profesionály, kteří si s plastovými okny poradí. Jenomže tak jak v zimě nepustí teplo ven, tak v létě nepustí do domu ani trochu studeného vzduchu. Čili jsme se dostali k jádru pudla.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejná kosmetika se rázem promění v účinný čisticí prostředek. Stačí vědět, jak ji použít

Během letního období je důležité přenastavit okna tak, aby příliš netěsnila. Tím zamezíte kumulaci teplého vzduchu a umožníte volnou cirkulaci. Místnosti se vám nebudou zapařovat a nebude se rozšiřovat vlhkost, a tím ani plíseň.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduché a rychlé

Mnoho lidí si myslí, že nastavování oken je těžkou záležitostí, ale opak je pravdou. Celá práce vám zabere pouze pár minut a ušetří trápení. Prakticky potřebujete jen imbusový klíč správné velikosti (ten by měl mít po ruce každý domácí kutil) a odvahu. Ale ještě předtím musíte bezpečně vědět, zda můžete okna vůbec nastavovat. Pokud ano, ale doteď jste s okny nic nedělali, nemusíte se s nimi zabývat. Většinou jsou plastová okna nastavená na letní režim.

Mohlo by vás zajímat:  Šampon lze využít i netradičně. Hodí se na vrzající dveře i odolné nálepky

Letní a zimní režim

Okna z výroby jsou tedy nastavována rovnou na letní režim. Poznáte to podle toho, že kování (na hraně u kličky) není tak utažené. Šroub musíte otočit o 90 °C zpětným tahem. Pak vyzkoušejte, jak vám půjde otáčení kličky, protože pokud jste to provedli dobře, bude fungovat lépe. Při přechodu zpět na zimní opět otočíte šroub o ty stejné stupně a zase vyzkoušejte kličku, která se tentokrát bude pohybovat více ztuha.

Zdroj: https://washerhouse.com/3/en/4228-kak-perevesti-metalloplastikovye-okna-na-zimniy-rezhim.html
Přidat na Seznam.cz