Pro kočky je složení jídelníčku zásadní. Špatná strava může vést k vážným onemocněním našeho mazlíčka

Pro kočky je složení jídelníčku zásadní. Špatná strava může vést k vážným onemocněním našeho mazlíčka

Kolik by toho měla kočka sníst? Kolikrát denně ji krmit, aby byla zdravá a nic jí nechybělo? Začínající chovatelé domácích mazlíčků se potýkají s mnoha otázkami souvisejícími s krmením koček. Jsou důležité, protože až příliš často se stává, že kočkám majitelé nevhodnou stravou hodně ublíží. Překrmované kočky tloustnou a v důsledku toho se může rozvinout cukrovka 2. typu, onemocnění pohybového aparátu a ledvin. Abyste tomu zabránili, je důležité vědět, jak a kolikrát denně kočku krmit.

Kolik by toho měla kočka sníst?

Kočky jsou dravci, kteří milují lov. Domácí mazlíčci však vedou mnohem méně aktivní životní styl než jejich předkové, takže i jejich kalorická náročnost je nižší. Ideální množství krmiva záleží na jejich věku, váze, fyzické aktivitě, zdraví a plemeni. Nejlépe je poradit se s veterinářem nebo profesionálním chovatelem koček.

Mohlo by vás zajímat:  Pstruh je nejzdravější rybou, kterou si můžeme pravidelně dopřát. Svým složením předčí i oblíbené mořské druhy
Zdroj obrázku: Freepik

Co by měly kočky jíst?

Koťata a mladé kočky do šesti až osmi týdnů věku by měly konzumovat kotěcí mléko nebo vhodné mléčné náhražky. Od tří do čtyř týdnů věku můžete pomalu začít zavádět suché krmivo namočené v mléce nebo vodě. Kolem šestého až osmého týdne by mělo dojít k odstavení a od tohoto okamžiku by měla být vaše kočka primárně krmena pevnou stravou.

Dospělé kočky lze krmit třemi způsoby: suchým nebo mokrým krmivem anebo také obojím. Asi nejlepší je kombinace, protože ta zajišťuje maximální pestrost stravy a dostatek všech druhů živin. Na druhou stranu kočky mají velmi rády šťavnaté a měkké krmivo, takže maso a různé konzervy pro ně vždycky budou tím nejoblíbenějším.

Mohlo by vás zajímat:  Sběr kaštanů přináší výhody pro přírodu i nás samotné

Kolikrát denně krmit?

V prvních dnech života by kočka měla jíst mléko nebo produkty, které mléko nahrazují. To se podává asi každé dvě až čtyři hodiny, postupně se intervaly prodlužují, jak přestává být kotě tolik závislé na matce. Od tří do čtyř týdnů věku můžete kočce podávat kromě mléka i suché krmivo namočené ve vodě nebo mléce, ideálně v malých porcích podávaných čtyřikrát až pětkrát denně. Pokud zrovna nejste doma, je dobré nechat kočce další porci suchého krmiva a stejné množství nasypte do misky po návratu domů.

Zdroj: https://pets.webmd.com/cats/guide/mistakes-people-make-feeding-cats

 

Přidat na Seznam.cz