Koberce a čalounění znovu svěží a čisté: stačí použít jednoduchý, ale účinný domácí prostředek

Koberce a čalounění znovu svěží a čisté: stačí použít jednoduchý, ale účinný domácí prostředek

Koberce nebo čalounění dostávají při každodenním používání hodně zabrat. Zvlášť pokud máte malé děti a k tomu domácí mazlíčky. Jestli nevíte, jak vyčistit koberec nebo pohovku, přinášíme řešení, které vás potěší. Můžete si doma vyrobit čistič bez chemie, který koberce nejen vyčistí, ale také osvěží.

Doma vám to bude krásně vonět a zářit čistotou

Domácí čistič má velkou výhodu v tom, že ho vyrobíte bez chemie. Je plný přírodních látek, takže ho můžete bezpečně používat i před dětmi. Svěžest zaručí citron a tymián. Jako další přísada je tu totiž éterický olej, a to hned dva druhy – citronový a tymiánový. Ty mají nejen čisticí účinek, ale jejich vůně vydrží velmi dlouho.

Mohlo by vás zajímat:  Závěsy v interiéru dotváří útulnou atmosféru. Se správnou péčí budou roky krásné

Za málo peněz si tak můžete vyrobit čistič, který budete mít kdykoliv po ruce. A jak si takový zázrak doma udělat? Budete potřebovat:

  • 2 hrnky jedlé sody,
  • 20 kapek citronového éterického oleje,
  • 5 kapek tymiánového oleje,
  • sklenici s otvory.

Nejdříve nasypte sodu do malé misky a po kapkách přidejte oba oleje. Po celou dobu míchejte. Za několik minut budete mít hotovo, ale ujistěte se, že jsou přísady pečlivě smíchány dohromady. Nakonec směs pevně uzavřete do skleněné nádoby s víčkem s malými dírkami.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus je nejkrásnější zimní dekorací. Stačí však malá chyba a přijde o krásné květy
Zdroj obrázku: Freepik

Stačí koberec nebo čalounění posypat směsí

Jestli chcete prostředek používat, není nic jednoduššího. Stačí ho jen nasypat na špinavý povrch, nechat ho patnáct minut působit a následně jeho zbytky vysát vysavačem. Už po chvíli ucítíte, že se z koberce line svěží vůně.

Navíc tento prostředek můžete i darovat, pokud zvolíte krásně zdobenou sklenici. Domácím čisticím prostředkem určitě nepohrdne žádná vaše kamarádka nebo známá, které by se kvalitní přípravek na koberce hodil. A na internetu najdete i další tipy, jak takový čistič ještě vylepšit. Můžete do něj přidat ještě další éterický olej, ale dejte pozor, aby nebyl příliš aromatický, protože jinak by přebil svěží vůni citronu.

Zdroj: https://rescuemytimecleaningservice.com/house-cleaning-tips/diy-how-to-make-your-own-homemade-upholstery-cleaner/
Přidat na Seznam.cz