drops-of-milk-2062100_1920 (1)

Mnoho lidí ho pouze pije a vůbec netuší jeho výjimečné vlastnosti pro domácnost

Mléko používá drtivá většina lidí zejména pro konzumaci. Pijeme ho samotné nebo jej přidáváme do různých těst a pokrmů. Věděli jste ale, že se mléko dá použít také mnoha jinými způsoby? Nemusíte ho pouze pít nebo s ním vařit, existuje i celá řada dalších možností, jak mléko využít.

Mléko odstraní inkoustové skvrny na barevném oděvu

U barevného oblečení je potřeba skvrnu od inkoustu zalít teplým mlékem a nechat čtvrt hodiny působit. Po uplynutí této doby opláchněte mléko teplou vodou a vyperte kus oděvu v pračce. Pokud jste si zničili vlněný svetr, v tomto případě můžete smíchat teplé mléko ještě s citronovou šťávou z půlky citronu a polít skvrnu tím. Další postup již je stejný.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mléko jako pleťová maska proti akné

Mléko je nejen výživný potravinářský výrobek, ale také skvělá přírodní kosmetika. Od starověku se používá pro péči o tělo. Mléko má hydratační, mastné a čistící účinky. Můžete si z něj připravit masku, která vyživuje a vyhlazuje pokožku a pomůže snížit nedokonalosti, pupínky a černé tečky. Zmírňuje zánět a může zabránit tvorbě dalšího akné. Stačí namočit kosmetické tampony do mléka a dát na obličej. Po 30 minutách působení je sundejte a obličej umyjte a hydratujte.

Mohlo by vás zajímat:  Zubní pasta rozzáří nejen náš úsměv, její jedinečné vlastnosti vrátí lesk celé domácnosti

Díky mléku získá kůže zpět svůj lesk

Mléko můžete také použít k obnovení lesku kožených bot, bund, rukavic nebo jiného oblečení. Chcete-li to udělat, ponořte látku do studeného mléka a lehce ji mněte. Nakonec stačí vyleštit boty nebo oblečení měkkým hadříkem a nezapomeňte poté koženou věc omýt, aby brzy nezaváněla zkaženým mlékem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Čištění stříbra pomocí mléka

Na stříbrných příborech a špercích se může v průběhu času objevit zašednutí. Stojí za to zbavit se takových stop pomocí mléka. Šperky nebo příbory vhoďte do misky s mlékem na dobu 30 minut a poté omyjte teplou vodou. Nakonec je nezapomeňte osušit a vyleštit.

Přidat na Seznam.cz