Jaro rozzáří i náš balkón všemi barvami. Tyhle květiny jsou do truhlíků nejkrásnější

Jaro rozzáří i náš balkón všemi barvami. Tyhle květiny jsou do truhlíků nejkrásnější

Přišlo jaro a s ním i první jarní květiny. Oživte svůj balkón krásnými pestrobarevnými květinami. Navštivte zahradní centra, kde vám rádi poradí, jaké květiny do truhlíku se hodí na balkón v období brzkého jara. Pokud si ale chcete vybrat sami nebo rádi nakupujete přes internet, máme pro vás pár nenáročných květin.

Sněženky

Sněženky kvetou od začátku března. Jakmile tyto květiny začnou kvést, je to znamení, že se jaro blíží. Málokdo ví, že tyto sněhobílé rostliny můžeme pěstovat také v truhlíku na balkóně. Nejsou to náročné rostliny, takže jarní péče o ně nezabere moc času. Sněženky vyžadují vlhký substrát a stinné stanoviště. Přímé sluneční paprsky by mohly spálit jejich jemné okvětní lístky.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistý sprchový kout je vizitkou každé koupelny, s těmito triky půjde úklid snadno

Prvosenky

Prvosenky mají nádherné pronikavé barvy. Jelikož existuje mnoho druhů těchto květin, můžete si ozdobit balkón různými barvami jara. Pěstování petrklíčů je velmi snadné. Obecně dorůstají do výšky kolem 10 cm a je dobré je vysazovat ve skupinách. Při pořizování těchto rostlin bychom měli dávat pozor nejen na stav květů, ale také na stav a barvu listů. Rozhodně by barva listů neměla být světle zelená.

Zdroj obrázku: Freepik

Narcisy

Nejen velikonoční sytě žlutá květina, která bezpochyby patří k jaru. Narcisy nemají rády větrné stanoviště a velké mrazy. Mírné mrazy ovšem tyto květiny zvládají skvěle. Narcisům se dobře daří na slunném místě v dobře propustné půdě. Odrůdy, které se v květináčích cítí skvěle, jsou King Alfred, February Silver, February Gold a Fortune.

Mohlo by vás zajímat:  Zatuchlé oblečení má snadné řešení. Poradíte si i bez toto, že byste ho museli vyhodit

Truhlíky na balkón

Dopřejte si na jaře kousek přírody i doma. Vysaďte do truhlíků pestrobarevné květiny a nechte se unášet jejich krásou a vůní. Květiny můžete spolu různě kombinovat, jelikož mají podobné nároky na druh zeminy i na četnost zálivky. Tyto květiny dodají tu správnou jarní atmosféru a vyženou šeď zimy z domu.

Zdroj: https://www.candy-home.com/en_GB/blog/spring-flowers-what-to-plant-in-march-tips-and-tricks/
Přidat na Seznam.cz