Kitchen Interior With Sink Different Supplies

Malé mušky ve dřezu zlikviduje horká voda a ocet

Léto je nejen sezonou komárů a vos, ale také všech možných domácích mušek, které se zdánlivě z ničeho vylíhnou v kuchyni. Většinou si je domů přineseme na nějakém ovoci či zelenině, jindy však stačí, aby jich pár nepozorovaně proletělo otevřeným kuchyňským oknem a bez povšimnutí se uhnízdily někde v ústraní, kde se pak během chvíle rozmnoží. Jakmile je máte doma, boj s nimi není nic jednoduchého. Dříve nebo později vám nezbyde než zahájit generální úklid a vydezinfikovat celou kuchyni. A přesto se může stát, že některé mušky uniknou osudu, který jste jim nachystali. Ukrývají se totiž v odtoku dřezu.

Mohlo by vás zajímat:  Olejové skvrny na dlažebních kostkách pomůže vyčistit písek, jedlá soda nebo stelivo

Perfektní úkryt

A není divu, tohle místo je totiž z pohledu mušek naprosto optimální. Hnízdo skryté v odtoku totiž není lehké ani odhalit, ani zlikvidovat. Mušky tu mají ideální podmínky, vlhké teplé prostředí jim svědčí. V odtoku se navíc většinou zachytí zbytky jídla, které jim slouží jako potrava. Nutno dodat, že mušky většinou hnízdí v postranním odtoku, které má sloužit jako pojistka před přetečením dřezu. Oba odtoky jsou ovšem propojené.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se hnízda zbavit

Mušky i všechny další nezvané hosty spolehlivě zlikvidujete osvědčenou chemií, třeba Savem nebo jinou dezinfekcí. Nechcete-li však zbytečně používat agresivní chemii, můžete sáhnout po osvědčené metodě našich babiček. Odpad nejprve propláchněte zhruba litrem vroucí vody. Pak jej prolijte sklenicí octa a nechte alespoň pět minut působit. Nejlepší je tento postup dvakrát až třikrát zopakovat.

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru prodlužovacího kabelu je nezbytné vzít v úvahu několik faktorů

Pozor na zbytky jídla

Aby se v odtoku mušky znovu neusadily, je dobré zaměřit se také na prevenci. Na odtoky můžete používat sítka, která muškám znesnadní přístup. Také byste měli odtok pravidelně čistit, aby se v něm zbytečně nehromadily zbytky jídla, které jsou pro tyto mušky prostřeným stolem. Nejlepší je v tomto ohledu kombinace octa, jedlé sody a kyseliny citronové.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/pest-control/reviews/how-to-get-rid-of-drain-flies
Přidat na Seznam.cz