2148230574

Při sušení prádla doma můžeme využít tradiční i moderní způsoby

Většina odborníků nedoporučuje sušení prádla doma, protože tím riskujete příliš vysokou vlhkost v interiéru. To může vést k alergiím, plísním a astma. Pravdou je, že je to velmi pohodlné a mnoho lidí nemá na výběr. Existuje hned několik možností, které můžete u sebe doma používat. Každá z nich má své výhody i nevýhody, ale každý si jednoduše musí najít ideální metodu pro svůj domov.

Šňůra na okně nebo v koupelně

V mnoha bytech najdete pár krátkých šnůr zvenku na okně nebo u stropu v koupelně nad vanou. Věšení na šňůry venku je nejlepší, protože tam dáte prádlo na slunce. Uschne vám rychleji a také zničí bakterie, které by se na něm mohly ještě nacházet. Musíte ale pozorně sledovat počasí.

Mohlo by vás zajímat:  Slupky z ovoce a zeleniny je chyba vyhodit. Rozzáří domov, potěší rostliny a vyženou škůdce

Tradiční věšák na prádlo

Tohle je nejběžnější alternativa, kterou využívá mnoho lidí. Postavíte ho i do celkem malého bytu a dokonce najdete také vertikální věšáky, které zaberou méně místa. Skládací ramena skvěle poslouží na ponožky nebo spodní prádlo a nemusíte je využívat po každém praní. Zároveň budete mít extra místo na věšení prádla.

2149508122
Zdroj obrázku: Freepik

Sušení prádla na radiátoru

Tohle byste rozhodně neměli dělat. Nebude to dobré pro vaše zdraví, funkčnost radiátoru ani samotné oděvy. Do vzduchu se dostane velké množství vlhkosti, ale také prachu. Radiátor ho rozptýlí po celé místnosti. A horký povrch bude také vysušovat a lámat vlákna vašeho oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  Dejte do své myčky jedlou sodu

Využití stěny nebo dveří

Na zadní straně dveří nebo na stěnách najdete vertikální prostor, který můžete využít na věšení prádla. Na trhu najdete mnoho produktů, které vám s tím pomohou. Používat můžete také obyčejná ramínka, která vám pomohou s většími kusy oblečení. Jestli máte doma málo místa, rozhodně se vám tato metoda vyplatí.

Sušička prádla

Sušička je pravděpodobně nejpohodlnější a nejjednodušší způsob, jak si doma usušit prádlo. Jednoduše do ní hodíte prádlo ihned z pračky. Po ukončení cyklu ho vyndáte a složíte bez žehlení. Nejen, že se vám nebude uvolňovat vlhkost do vzduchu, ale také si ušetříte čas spojení se žehlením prádla.

Zdroj: https://www.exceptional.com/homes/home-improvement/how-to-dry-clothes-indoors/
Přidat na Seznam.cz