24762

Pečicí trouba na správném místě usnadní přípravu pokrmů

Trouba je zásadním spotřebičem v každé kuchyni. Nezáleží na tom, jak často ji používáte. Nikdy tam nesmí chybět a v kuchyni každé šikovné kuchařky nebo kuchaře by měla mít své výjimečné místo. Hodně záleží na uspořádání a velikosti kuchyně, ale pár základních faktorů je vždy stejných a měli byste na to myslet. Následující prvky jsou klíčové v každé kuchyni.

Pohodlná výška

Hodně lidí si stále dává troubu dolů a má ji pod nohama. Je to sice tradiční, ale není to příliš praktické. Mnohem lepší je umístit troubu do výšky, která pro vás bude pohodlná, aniž byste se museli ohýbat k zemi. Pod troubu můžete klidně umístit skříňku s úložným prostorem a nad ní prostor nad mikrovlnnou troubu nebo další skříňku. Využijete tak svůj prostor na maximum.

Mohlo by vás zajímat:  Bakterie nás obklopují všude, výjimkou není ani náš domov

Myslete na větrání a bezpečnost

Základem bezpečnosti je, abyste měli troubu alespoň 5-10 centimetrů od všech dalších povrchů. Jakmile dáte troubu na klasické místo pod varnou desku, musíte myslet také na dobré větrání. Na tomto místě se budou hromadit páry i vůně z vaření. Nejen, že to může být nepříjemné, ale pára také může zničit skříňky nebo spotřebiče v těsné blízkosti.

Modern Minimal Oven Building With Wooden Furniture Kitchen With Full Green Tree Bokeh Glass Window Beside Copy Space Advertising Design
Zdroj obrázku: Freepik

Kam ji umístit v závislosti na dalších spotřebičích?

V blízkosti trouby by se neměla nacházet lednice, myčka nádobí nebo umyvadlo. Ideálním místem je prostor pod varnou deskou nebo vedle ní. Díky tomu získáte prostor, který bude zcela bezpečný a dokonale praktický. Ostatní spotřebiče (s výjimkou varné desky) by se měly nacházet v bezpečné vzdálenosti, protože trouba bude při používání velmi horká.

Mohlo by vás zajímat:  Obarvené oblečení v pračce nemusíte vyhodit. Domácími prostředky ho zachráníte

Ergonomie a estetika

Na ergonomii se nesmíte dívat jen při koupi pracovní židle, ale také instalace trouby. Musí být na místě, které nebude příliš zatěžovat vaše záda. Myslete proto na svou výšku a na to, kdo u vás doma troubu používá nejvíce. A nakonec se podívejte také na estetické hledisko. Každý přece touží po funkční, ale také krásné kuchyni.

Zdroj: https://vestabul.com/2021/03/09/the-best-locations-for-placing-wall-ovens-in-your-kitchen-designs/
Přidat na Seznam.cz