Minced Meat 3782228 1920

Při skladování mletého masa je nutné dodržet určitá pravidla, jinak hrozí zdravotní problémy

Mleté hovězí maso je jednou z nejoblíbenějších a zároveň nejzrádnějších ingrediencí. Nesprávné skladování mletého masa z něho může udělat časovanou bombu. Konzumace takového masa může vést ke spoustě zdravotních obtíží. Jak jej tedy správně skladovat?

Jak poznat, že maso již není ke konzumaci vhodné?

K identifikaci toho, zda má maso nejlepší časy za sebou, použijte své smysly. Hledejte zabarvení nebo plíseň. Dobré mleté hovězí maso by mělo být jasně červené a ne hnědé. Pokud se objeví plíseň, mělo by jít maso přímo do koše. Podívejte se také na datum spotřeby. K mletému masu také čichněte, pokud ucítíte štiplavou vůni, maso vyhoďte. Když se ho dotknete, mělo by být chladné, hladké a trochu vlhké. Zkažené mleté hovězí maso může být lepkavé nebo slizké.

Mohlo by vás zajímat:  Chléb je univerzální potravina, ale díky svým savým vlastnostem i domácí pomocník
Zdroj obrázku: Freepik

Jak dlouho lze skladovat mleté maso?

Asi ne tak dlouho, jak bychom si mohli myslet. Podle USDA by mělo být syrové mleté maso v ledničce skladováno pouze jeden až dva dny. V mrazáku může být toto maso skladováno až po dobu čtyř měsíců.

Jak skladovat syrové maso v ledničce

Mleté hovězí maso uchovávejte v nejchladnější části chladničky po dobu jednoho až dvou dnů. Pokud je to možné, uložte ho na nejnižší polici, aby nedošlo k úniku šťávy do jiných potravin. Vyhněte se ukládání ve dveřích, protože teplota v této oblasti kolísá více.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z lednice nabádá k důslednému vyčištění, pomohou i pohlcovače pachů

A co vařené mleté hovězí?

Mleté maso zchlaďte do dvou hodin od vaření. Ideální je chlazení na vzduchu, teplé maso v žádném případě nedávejte do ledničky. Vařené mleté hovězí maso skladujte v mělké, vzduchotěsné nádobě v chladničce po dobu tří až čtyř dnů.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zmrazit mleté hovězí maso

Chcete-li zmrazit mleté maso, jednoduše ho pevně zabalte do plastových obalů, fólií nebo mrazicích sáčků na zip. Prostor pro skladování můžete ušetřit zplošťováním masa válečkem poté, co bylo utěsněno v sáčku, jen se ujistěte, že neunikly žádné šťávy. Napište na balíčky datum a spotřebujte do čtyř měsíců. 

Zdroj: https://steakschool.com/learn/how-long-does-beef-mince-last/
Přidat na Seznam.cz